!!!!separarea?!!!!

!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Sâm Dec 27, 2008 6:41 pm

Fetelor, musai sa ma ajutati cu un sfat daca puteti!
Vreau sa plec vreo 5 zile din tara, cu sotul...fara prunci.
Acuma ideea este ca ii las la maica-mea.
Grija cea mare mi ca cel mare si mamos o sa sufere tare ca nu prea a ramas peste noapte cu altcineva decat cu noi si ma tem de consecinte...tema de anxietate etc....
Oare mi mie frica prea tare is prea sperioasa si el o sa fie ok?
Cand mergem la ai mei, adica in fiecare duminica ii place si e ok dar repet e cu noi !
L-am mai lasat cateodata seara si am revenit mai tarziu dar am ramas cu el peste noapte!
Oare ceva tactici minune ca sa fie despartirea mai usoara exista?
Cred ca desteptu de fiumeu ma simte deja ca incepe sa se manifeste si sa vrea iar doar ca mama sa le faca pe toate....
Acuma nu dati cu pietre daca is exagerata da am tatonat chiar cu ideea de a-l lua cu mine....da stiu ca ar trebui sa se invete si cu altii! Please sariti-mi in ajutor si dati-mi nitel curaj
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde mgm » Sâm Dec 27, 2008 6:52 pm

Ioana,noi am fost plecati recent un weekend in afara tarii...doar noi doi.Baietii mei au 6 si 3 ani,si au fost o.k,dar la intoarcere,cel mare,care e mai constient,mi s-a parut mai "afectat" de despartire.Cred ca depinde si de firea copilului,cat de sensibil e el in general.Daca stii sigur ca le place sa stea cu parintii tai si sunt in siguranta,eu zic ca treci peste toate si sa mergeti.O sa te intorci cu forte proaspete si e un precedent in a merge voi doi,si data viitoare le va fi si mai usor.
Pupici si distractie!!:kiss: :kiss: :kiss:<br><br>Post editat de: mgm, la: 2008/12/27 18:53
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Sâm Dec 27, 2008 7:29 pm

Mersi Gabi, asa as vrea sa fie.
In ce sens a fost mai afectat?
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde mgm » Sâm Dec 27, 2008 7:50 pm

E mai mamos si mi-a simtit lipsa mai mult,dar a fost doar o chestie de moment,apoi a uitat.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde claualex » Sâm Dec 27, 2008 9:34 pm

Ioana,e greu,mai tare pt noi parinti...parerea mea este ca sa mergeti linistiti(oricum vei fi cu gandul la ei)vor fi pe maini bune...poate sa intampine dificultati in prima noapte,dar cred ca va fi ok pan la urma.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Dum Dec 28, 2008 3:59 pm

V-am spus vreodata cat de bine imi pare ca existam? M-am mai linistit.
Mersi fetelor!
Am mai primit un sfat bun...si anume sa ii spun totul ca pe o poveste in care mama si tata lui trebuie sa plece dar ca se vor intoarce si ii vor povesti tot ce am vazut etc...
Va pup
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde claualex » Lun Dec 29, 2008 9:16 am

Ioana,distractie frumoasa!!;) ;) :kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Lun Dec 29, 2008 11:14 am

Mersi mult!
Si voua de rtestul sarbatorilor@:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde gabi77 » Lun Dec 29, 2008 2:15 pm

Ioana, curaj si go

intreb si eu? n-ar putea sa vina mama ta la voi si asa picii nu schimba mediul? noua asa ne-a iesit cel mai bine.:kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Mar Dec 30, 2008 5:56 pm

Gabi draga ar fi cel mai beton aranjament dar mai mult ca sigur ca nu va iesi nimic...ar trebui sa vina si taica-meu si nu prea cred...
Oricum e hotarata treaba.
Noi plecam luni.Acuma numai eu si voi (care sunteti patite deja) stim ce trage corazonul nostru!
Da capu sus si asta e; nu pot la infinit sta de fusta mamei!
Va
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Lun Ian 12, 2009 6:10 pm

EI ne-am intors....
Dupa cum cred ca banuiti a fost mai mare grija mea decat a copiilor...heheheh
au stat la buni, Toni ma suna cam odata pe zi sa imi zica ca vrea acasa la noi...(asta la sfatul meu.....i-am zis cand am plecat ca poate sa ma sune de fiecare data cand simte ca ii este dor de mine)...in rest a fost totul ok.....
Imediat dupa ce am plecat ma tot intorceam din reflex in spate sa vad ce face Sergiu hihhi dar apoi a fost super bine, ne-am simtit foarte bine, am mai schimbat mediul si rutina....acu suntem iar pe baricade
Va pup pe toate !!!
Am ajuns la concluzia ca ar trebui sa ne facem o regula si anume o data pe saptamana sa iesim in doi fara prunci vreo doua trei ore....hihihihi
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde claualex » Mar Ian 13, 2009 8:49 am

Ioana,ma bucur pentru voi"porumbeilor"ca totul a iesit bine,pupici:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde gabi77 » Mar Ian 13, 2009 5:38 pm

felicitari, Ioana!!!ma bucur ca v-ati simtit minunat:kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde rodi78 » Mie Ian 14, 2009 1:13 pm

Ma bucur pentru voi,felicitari.Exact cum spui,mai mari emoti avem noi parinti si poate ca din cauza noastra se comporta asa copii,ar trebui sa fim mai fermi si sa nu ne mai tot necajim,pe maini rele,intre straini nu ramin copii.Si eu cu sotul mai esim,dar cam o data pe luna:) :kiss: :kiss: la baieti .
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:!!!!separarea?!!!!

Mesajde Ioanab » Mie Ian 14, 2009 3:20 pm

Multi :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: si voua fetele!
Asa e, suntem mai panicosi decat ei bietii!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am


Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron