mame xxx

Re:mame xxx

Mesajde dem » Vin Sep 21, 2007 2:25 pm

Mda, si cum treci peste sentimentul tradarii ? De ce tot \"partea vatamata\" trebuie sa fie cea care face schimbarea, pentru a-l multumi pe celalalt ? Ca sa lupti sa-ti recastigi sotul, in general vorbind, trebuie sa simti ca acesta merita recastigat.
Din pacate asemenea situatii sunt cu nemiluita, si eu am trait multi ani in apropierea uneia.
Nicodata nu am vazut, din partea sotilor, atitudini de genul: \"draga, uite, avem problema cutare, relatia noastra scartaie, hai sa vedem ce e de facut\"; daca silueta e problema, de exemplu, sa se ofere sa tina dieta impreuna cu sotia, sau sa stea mai mult cu copilul pentru ca aceasta sa mearga mai mult la sala, solutii exista atata timp cat respectul si afectiunea sunt inca prezente; dar e mai usor sa incepi sa privesti pe dupa garduri...
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:mame xxx

Mesajde sidonia » Vin Sep 21, 2007 2:46 pm

Da, ai dreptate, Dem...
Ma gandesc ca, de fapt, problema ce ar trebui in primul rand rezolvata ar fi raspunsul la intrebarea: \"Simona vrea sa isi recastige sotul sau vrea sa se razbune pe el?\". Daca prima varianta e raspunsul, cred ca merita sa faca orice, inclusiv sa faca ea schimbarea. Asta daca are puterea de a-l ierta. In fond, e si un copil la mijloc...
Daca insa se simte mult prea ranita si nu se poate gandi decat la razbunare probabil ca trebuie sa ignore tot ceea ce am spus la postul anterior.

Dar hai sa ne gandim si altfel: poate ca el nu a \"pacatuit\" inca decat \"cu gandul\". Simona, esti sigura ca a facut si altceva decat sa stea la taclale pe net cu alte femei? Nu e posibil ca, provocandu-l, sa il determini chiar tu sa faca pasul de la intentie la fapta? Si apoi, poti fi sigura ca cea cu care isi va da prima intalnire vei fi chiar tu? Poate ca de fapt ii dai apa la moara, il faci sa se simta mai \"macho\" decat e si, in final, pe cand va ajunge fata in fata cu tine sa aiba deja cateva \"cuceriri\" la activ. Pe cand, daca ai interveni pe alta cale, s-ar putea sa il faci sa uite de pasiunea ptr site-urile matrimoniale si sa il opresti inainte de a trece la actiune.<br><br>Post editat de: sidonia, la: 2007/09/21 15:50
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:mame xxx

Mesajde visualVenus » Vin Sep 21, 2007 3:30 pm

Sidonia, subscriu la ce ai scris. Asa am gandit si eu, ca sa stii ce sa faci mai departe trebuie sa iti definesti ce se va alege de relatie. Daca vrei sa se mai aleaga ceva bun, vei gasi si putere sa ierti. La urma urmei, chiar Dumnezeu te indeamna sa-ti iubesti pana si vrajmasii...
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Vin Sep 21, 2007 3:46 pm

sidonia eu nu vreau sa ma razbun ci vreau sa scot la iveala adevarul. sotul meu nu ar divorta usor de noi pentru ca isi iubeste mult copilul. ar sta cu noi asa si si-ar rezolva problema in alte parti. eu nu pot sa accept asta.de asta vreau dovezi clare.
sigur voi face tot posibilul sa arat mai \'\' omenesc\'\' dar de acum as face-o pentru mine , nu pentru el.
el stie foarte bine cine este pentru ca arata bine, e destept , castiga foarte bine , are succes in toate , nu are nevoie de confirmari de la fetite de pe internet. daca ar fi asa cum zici tu , un simplu joc, ar fi usor. nu e prima data cand imi da de gandit ci e prima oara cand pot sa ii demonstrez ca e neloial si ma minte. asa cum am mai spus a plecat de multe ori in delegatii suspecte , a primit destule telefoane ciudate , am fost atentionata de multe persoane ca a fost vazut in diferite locuri cu femei, a venit foarte tarziu acasa sau chiar a lipsit noaptea fara sa ma anunte, a avut telefonul inchis si nu l-am putut contacta zile intregi spunand ca nu era arie de acoperire sau invocand fel de fel de motive. nu e aici locul sa va povestesc , sunt prea multe , scumpele mele. dar eu nu am vrut sa cred asta. si familia lui crede ca ar trebui sa accept multe pentru ca datorita lui nu ne lipseste nimic ...\'\' barbatii asa sunt , dar tot la nevasta se intorc\'\'.
din ce am citit cristina avea doar problema sanilor. dar care femeie are sani frumosi dupa ce alapteaza? foarte rar. la mine e altceva. sunt grasa si sotul nu se mai simte atras de mine. ca sunt mai mici sau mai mari , mai plini sau mai lasati sanii, mi se pare o nimica toata. se poate rezolva cu un sutien dragut , o bluzita. dar eu nu pot sa ascund corpul care mi s-a deformat prea mult.
fanteziile nu le pot satisface eu . el are nevoie sa vada un corp frumos. degeaba incerc sa fiu pasionala si dispusa sa fac orice ...se citeste pe fata lui nemultumirea si ma simt caraghioasa, de fapt sigur sunt caraghioasa , pentru el.
ce spuneti voi legat de ce as putea face pentru a-i trezi \'\' simturile\'\' e valabil pentru barbatii care isi iubesc femeile indiferent cum arata , asa cum sunt ai vostri probabil. eu nu mai sunt dispusa sa fac nimic pentru el. am inceput o dieta, merg la aerobic, masaj,si in ultima instanta si la liposuctie dar nu pentru el. copilul sunt in stare sa il cresc si singura , nu ne-ar lipsi nimic . singurul lucru care ar lipsi ar fi \'\' tatal copilului\'\' , nu \'\'sotul meu\'\'.dar nu pot sa renunt la tot de dragul de a avea copilul meu tata.
ma bucur ca pot vorbi cu voi si va doresc sa nu va intalniti niciodata cu experiente de acest fel.
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Vin Sep 21, 2007 3:47 pm

sidonia eu nu vreau sa ma razbun ci vreau sa scot la iveala adevarul. sotul meu nu ar divorta usor de noi pentru ca isi iubeste mult copilul. ar sta cu noi asa si si-ar rezolva problema in alte parti. eu nu pot sa accept asta.de asta vreau dovezi clare.
sigur voi face tot posibilul sa arat mai \'\' omenesc\'\' dar de acum as face-o pentru mine , nu pentru el.
el stie foarte bine cine este pentru ca arata bine, e destept , castiga foarte bine , are succes in toate , nu are nevoie de confirmari de la fetite de pe internet. daca ar fi asa cum zici tu , un simplu joc, ar fi usor. nu e prima data cand imi da de gandit ci e prima oara cand pot sa ii demonstrez ca e neloial si ma minte. asa cum am mai spus a plecat de multe ori in delegatii suspecte , a primit destule telefoane ciudate , am fost atentionata de multe persoane ca a fost vazut in diferite locuri cu femei, a venit foarte tarziu acasa sau chiar a lipsit noaptea fara sa ma anunte, a avut telefonul inchis si nu l-am putut contacta zile intregi spunand ca nu era arie de acoperire sau invocand fel de fel de motive. nu e aici locul sa va povestesc , sunt prea multe , scumpele mele. dar eu nu am vrut sa cred asta. si familia lui crede ca ar trebui sa accept multe pentru ca datorita lui nu ne lipseste nimic ...\'\' barbatii asa sunt , dar tot la nevasta se intorc\'\'.
din ce am citit cristina avea doar problema sanilor. dar care femeie are sani frumosi dupa ce alapteaza? foarte rar. la mine e altceva. sunt grasa si sotul nu se mai simte atras de mine. ca sunt mai mici sau mai mari , mai plini sau mai lasati sanii, mi se pare o nimica toata. se poate rezolva cu un sutien dragut , o bluzita. dar eu nu pot sa ascund corpul care mi s-a deformat prea mult.
fanteziile nu le pot satisface eu . el are nevoie sa vada un corp frumos. degeaba incerc sa fiu pasionala si dispusa sa fac orice ...se citeste pe fata lui nemultumirea si ma simt caraghioasa, de fapt sigur sunt caraghioasa , pentru el.
ce spuneti voi legat de ce as putea face pentru a-i trezi \'\' simturile\'\' e valabil pentru barbatii care isi iubesc femeile indiferent cum arata , asa cum sunt ai vostri probabil. eu nu mai sunt dispusa sa fac nimic pentru el. am inceput o dieta, merg la aerobic, masaj,si in ultima instanta si la liposuctie dar nu pentru el. copilul sunt in stare sa il cresc si singura , nu ne-ar lipsi nimic . singurul lucru care ar lipsi ar fi \'\' tatal copilului\'\' , nu \'\'sotul meu\'\'.dar nu pot sa renunt la tot de dragul de a avea copilul meu tata.
ma bucur ca pot vorbi cu voi si va doresc sa nu va intalniti niciodata cu experiente de acest fel.
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Vin Sep 21, 2007 4:27 pm

dem , cata dreptate ai tu in ce spui!
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Vin Sep 21, 2007 4:29 pm

visual venus, ai dreptate , putem ierta dar chiar si cand cel vinovat se schimba cel vatamat nu poate uita si....e tare greu.
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Vin Sep 21, 2007 4:31 pm

sidonia , esti o draguta . mi-ar place sa fie asa cum zici tu , dar din nefericire nu e.
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde mihamatei » Vin Sep 21, 2007 5:23 pm

Hmmmmm! Urata situatie! Dar nu uita, simona, ca noi suntem aici si te sustinem. Vei auzi pareri pro si contra a ceea ce faci tu, de fapt sunt mai mult sfaturi, pentru ca aici nu te critica nimeni. Sfaturile poti sa le asculti sau poti sa le ignori. din fericire eu n-am trecut prin asa ceva, pentru ca am un sot de care trebuie sa-i multumesc lui Dumnezeu, ne mai si certam, de obicei din nimicuri sau rutina. Iti doresc sa poti sa rezolvi problema cu bine daca se poate, daca nu, sa-ti dea Domnul putere sa-ti poti creste copilul si sa fiti sanatosi. Noi, adica mamicile clujene, vom fi aici sa ne sfatuim, sa ne ajutam in masura in care putem, unele pe altele. Sanatate multa si :kiss: :kiss: :kiss: la copilasi si mamicile lor!
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:mame xxx

Mesajde gabi77 » Vin Sep 21, 2007 8:28 pm

Simona, ti-am citit toate postarile....ce sa zic????situatia e cam incalcita la voi. vorba fetelor, trebuie sa-ti stabilesti prioritatile. jocul de-a matrimonialele, zic eu, poate fi periculos. numai tu poti sa decizi cand si cum ii pui capat. iti doresc sa iei cele mai bune decizii si sa fii inteleapta la maxim:)
ca sa fiu 100% on topic si eu sunt o sotie si o mamicuta rotunda si dolofanica:P . de-a dreptul is dubla de cum eram inainte de al avea pe Patrick. mi-a dat Dumnezeu un sot intelept, care nu pune atata baza pe aspectul exterior. cu toate ca-s cat doua, viata noasta parca e si mai frumosa si mai implinita pe toate planurile.
chestia nasoala e ca mie nu prea imi place ce vad in oglinda si mi-e ciuda pe mine ca nu mai am ambitia de acum cativa ani, dar va trebui sa iau atitudine.
si ca sa inchei intr-o nota optimista: DONEZ NESTE COLACEI DE PE BURTICA, SUNT DE CEA MAI BUNA CALITATE. RECLAMATII ULTERIOARE NU PRIMESC (marfa nu se schimba):laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ]
Simona, toate cele bune!!!:)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:mame xxx

Mesajde visualVenus » Vin Sep 21, 2007 11:12 pm

Gabi, esti tare!!! :laugh:

Simona, acum mi-e clar ca nu ai de gand sa repari relatia. In aceasta lumina, eu te-as sfatui sa apelezi la un avocat care sa te sfatuiasca ce fel de probe sunt acceptate in instanta fara nici un fel de dubiu si sa organizezi un flagrant (cu martori probabil) cu scenariu bine definit de avocat. Daca doar iti vei da intalnire cu el ca \"tanara si dornica studenta\" ca sa ii dovedesti ca te-a mintit, nu rezolvi mare lucru in ce priveste divortul si restul lumii, ci doar iti satisfaci orgoliul. El inca va putea tagadui. Socoteste de zece ori si actioneaza o data, implacabil.

Intelepciune si succes!
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:mame xxx

Mesajde giagirl » Sâm Sep 22, 2007 9:08 am

Simona, imi pare sincer rau de ce ti se intampla. Si eu am 82kg pe care le port \"cu mandrie\". Nici inainte nu eram slaba, dar nu eram deloc complexata. Imi dezvelem cu mandrie rotunjimile. Eu m-am confruntat cu o situatie similara, dar din alt punct de vedere. Unde lucram ma intelegeam cu toti colaboratorii, majoritatea tineri, ieseam la o bere, la distractii, povesteam orice. Cu unul din ei m-am imprietenit mai mult, imi povestea ce probleme avea cu sotia cu care era casatorit de 5 luni, ca devenise cicalitoare, ca simtea o prapastie intre ei, si am tot povestit, si ne-am apropiat mult,stateam pana la 2 noaptea in masina in fata blocului. la un moment dat s-a produs scanteia.eu nu am vrut sa accept sa stric casnicia ce mai ramasese, si i-am spus ca daca ii spune tatalui meu ca vrea o relatie cu mine accept. eram sigura ca va da inapoi fiindca ii era frica de tatal meu. a doua zi am iesit si cu tata la o pizza, ceea ce era normal, o faceam des, si incepe el: domnu\' zoli eu vreau sa divortez si sa ma casatoresc cu erika. :pinch: :woohoo: mi-a picat fata si mie dar si la tata. relatia a durat 3 luni aventuroase dar cand am inceput si eu sa-i cer socoteala sa discut si chestii serioase a inceput sa scartaie.L-am convins sa se mute in Cj(din Bucuresti) dar in ziua in care se muta ma suna sotia lui care tocmai aflase.de atunci cand vad pe telefon nr. privat am un nod in stomac. au urmat telefoane noaptea atat mie cat si parintilor mei care au suferit mult.L-am pus sa aleaga. A ales-o pe sotie.dar am continuat sa lucram impreuna ceea ce ne-a facut sa ne intalnim in fiecare saptamana,si nici unul din noi nu a rezistat, dar atunci stiam ca sunt doar amanta, dar nu ma puteam abtine.ma rugam in fiecare seara: Da-mi Doamne putere sa-l refuz!!Scoate-l Doamne din viata mea! si dorinta mi s-a indeplinit.De obicei il sunam luni sa vad la ce ora ne intalnim.L-am sunat si mi-a raspuns altcineva:\"cornel nu mai lucreaza la firma noastra\".De atunci nu l-am mai vazut. eram in fata firmei si m-am pus pe un plans jalnic, de nu mai aveam aer. a venit o colega la mine sa ma consoleze, la care am auzit un coleg spunand :\"las-o ca stia in ce se baga\" va dati seama ce \"bine\" mi-a cazut atunci, si ce nervoasa eram pe el.si acum mai sunt nervoasa pe el, dar doar atunci cand nu duce gunoiul- e ZOLI- sotul meu.;) a urmat o perioada goaznica, cu plansete in fiecare seara, am slabit vreo 15 kg, si timp de un an, umblam aiurea si am luat-o serios la vale, pana intr-o zi cand Zoli a intervenit.nu l-am luat nici pe el in seama, l-am considerat doar unul din aia multi, dar el a insistat sa ma tina la suprafata, chiar daca imi stia trecutul si pentru asta ii voi fii mereu datoare.

Simona, stiu ce gust amar are tradarea.nu exista cuvinte care sa aline durerea.cu asta te culci, cu asta te trezesti, parca ti s-a pus un elefant pe piept si nu poti respira.Nu e el singurul barbat din lume, si sora mea e la a doua casnicie, si acum ii merge grozav. in legatura cu prietena nu cred ca e bine sa-i zici direct, doar asa prin indicii, cum au zis fetele.MULTA PUTERE SI CURAJ!!

P.S. scuze de ditamai scrisoare<br><br>Post editat de: giagirl, la: 2007/09/22 10:18
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:mame xxx

Mesajde gabi77 » Dum Sep 23, 2007 2:01 pm

Gia:kiss:
Simona1, ce mai faci?
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:mame xxx

Mesajde simona1 » Dum Sep 23, 2007 6:27 pm

gabi, prioritatea mea este copilul asa cum e pentru fiecare mama , cred eu. pentru ca tatal care a fost si el o prioritate mi-a dezamagit asteptarile il voi inlatura.
esti tare amuzanta cand vorbesti despre tine dar iti permiti acest lucru pentru ca ai un sot intelept pemtru care conteaza in primul rand sufletul nu trupul. felicitari scumpo! la mine e invers si daca nu am stiut pana acum ce am langa mine e greseala mea.
visual venus , ai ghicit care sunt planurile mele. voi face in asa fel incat sa scot la iveala adevarul , sa am dovezi concrete ca sa nu dureze prea mult si sa nu ma impiedice. fara dovezi el nu va recunoaste si nu va accepta divortul. din fericire pentru mine nu mi-e frica de viitor. macar pe plan profesional sunt o norocoasa si pot sa traiesc , sa imi cresc copilul fara sa ne lipseasca nimic din munca mea.
gia , ma bucur ca ai trecut peste experienta ta neplacuta cu bine si ai gasit omul potrivit. din cate povestesti tu nu cred ca putea sa te faca el fericita si poate ca in felul asta iti apreciezi mai mult sotul decat daca nu ai fi trait experienta respectiva.
sunt pe drumul cel bun , am cules deja multe dovezi , actionez incet si sigur , evit conflicte puternice si ma pregatesc pentru o noua viata sper eu mai buna. au iesit la iveala multe mizerii pe multe alte cai si imi dau seama ca am fost oarba. am crezut in el , nu l-am controlat , am refuzat sa iau in considerare ce spuneau multe persoane apropiate , multe...nu pot sa va povestesc aici. s-au intamplat lucruri murdare in perioada cand eram gravida , cand era baiatul mic dar am fost mult prea ocupata de cressterea copilului si nu am \'\'vazut\'\'.regret increderea acordata si regeret ca nu am fost foarte atenta cand am spus \'\' da\'\' . regret si faptul ca nu am interpretat in nici un fel \'\' trecutul lui glorios\'\' . va pup si va doresc sa fiti fericite , scumpelor! poate ca povestea mea va va face sa intelegeti ce soti minunati aveti .
simona1
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Sep 17, 2007 10:19 pm

Re:mame xxx

Mesajde Raisa » Dum Sep 23, 2007 6:45 pm

simona1, nici nu stiu ce as putea sa iti spun, pt ca sincer nu stiu prin ce treci. apreciez foarte mult taria cu care lupti si cred ca esti o persoana deosebita.:)
iti doresc mult succes si sper sa duci la bun sfarsit planul tau si sa faci alegerea potrivita.
multi pupici tie si micutului tau.:kiss:
si te asteptam la intalnire, daca ai cu cine sa iti lasi copilul.;) :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron