[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - M-am intors la munca..........

M-am intors la munca..........

M-am intors la munca..........

Mesajde danasalo » Vin Apr 13, 2007 10:39 pm

No servustok...fetelor,

:P :P :kiss: :kiss: :kiss:

Pun un topic nou, pentru ca tare as vrea sa scrieti si voi - mai ales cele care munciti deja- cum va simtiti si cum treceti de toate.
De fapt, trebuia sa incep cu \"Hristos a Inviat!\" si sa sper ca ati avut parte de Sarbatori Calde.
De 3 saptamani ma lupt cu reluarea vietii profesionale si cu problemele celei personale.Din pacate viata nu te cruta de probleme, si vorba lu\' Murfy- nu stiu daca am scris corect- nici una nu vine singura.
Pe scurt, servici ok, fara stres mare, program fain( 8-16), banutzi buni deocamdata...dar....tata bonalv, mama stresata- si ei erau sprijinul pentru cresterea copilului, sotz ultraprins cu serviciul.

Pana la urma ne-a ajutat Domnul si tata e mai bine, mama s-a mai calmat, eu a trebuit sa plec 2 zile din Cluj si sotzul si-a luat CONCEDIU:woohoo: si a stat cu copilasu\'\'\'. Copilasu super ok, cum ajung acasa ma calreste si ma musca...si numa printre picioare imi umbla:lol: :lol: :kiss: :kiss:

Sper sa pot de saptamana viitoare sa intru mai des de la servici, dar inca nu am putut.

Ce vroiam sa zik cu intorsu\' este ca nici nu mi-m dat seama ce greu este sa te desparti de copilul tau si ce greu este sa fii mamica:blush: :whistle: de fapt este greu sa fii mamica de dupa cele 8 ore, cand nu mai ai timp de tine numai de copil, caci ii lipsesti.Cum eu il duc la mama - are conditii bune, casa si curte, nu bloc si ingradiri- cand ne intoacem la casutza seara, sunt ca o parasuta...nu stiu pe ce sa pun mana: sa spal, sa calc, sa adun....sa fac mancare.

Nu stiu...probabil e normal, dar prefer de multe ori sa ma ocup de copil decant sa spal...si uite asa , week-endu ma lasa fara ultima picatura de vlaga:S :S :silly: :silly:

Va pup si va urmaresc...fiti cat se poate de mult mamici casnice...e asa de frumos...regret ca nu mai am asa mult timp de stat de vorba si de mers la plimbare.
Dar pana la urma trebuie sa avem si noi o cupatie, pentru cand copii vor avea 10 ani si nu ne mai musca si pupa:laugh:
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde Ank » Mar Apr 17, 2007 8:46 pm

Danasalo, bine-ai revenit, cu umorul tau fain cu tot! :laugh: :laugh: :laugh: Eu inca nu am inceput serviciul oficial, dar mai lucrez la negru din cand in cand si fac si ceva scoala. Si acum ma gandeam sa \"oficializez\" asta, angajand o bona cu juma de norma. Ca ma cam stoarce si pe mine sa le fac pe toate singura. La noi bunicii lucreaza mult si nu prea ma pot baza pe ei decat in uichend, cateodata (ceea ce e foarte bine, nu ma plang). Despre curatenie - ma gandeam sa te incurajez sa angajezi pe cineva, era un topic deschis pe tema asta - eventual o femeie de servici de la locul unde lucrezi, gasesti tu! Ca sa-ti fie uichendul uichend!
Mai asteptam impresii de la super-mama Danasalo ;)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde Daniela » Mar Apr 17, 2007 10:14 pm

Danasalo,bine ai revenit,imi pare bine ca mai scrii si ne mai descretesti fruntile :P .Eu am inceput serviciul din ianuarie,si pot sa spun ca la inceput a fost tare greu,in primul rand ca a trebuit sa-l duc la bunici,la parintii mei care nu stau in Cluj(stau la 50 km de Cluj),a fost un soc atat pentru mine cat si pt. Alexut,care nu a stat cu nimeni altcineva in 2,5 ani decat cu mami lui.
Apoi cand am mers la serviciu,am constatat ca foarte multe lucruri s-au schimbat si trebuie sa le invat din nou,ma simteam de parca atunci ma angajasem prima data:blink: :sick: .
Dupa 3 luni de cand m-am intors la serviciu,parca m-am mai linistit,nu mai sunt asa stresata ca oare ce face Alex,sau daca se descurca bunicii cu el,am vazut ca-i place foarte mult acolo,e bine ingrijit si sta toata ziua in curte si se joaca,e asa de bronzat :P .Cea mai mare problema e cand sunt de garda in wk-end si nu putem sa mergem la el,e asa de greu sa nu-l vad o saptamana,si eu mai am un job la o fundatie ,sunt foarte ocupata,dar intotdeauna imi gasesc timp sa dam o fuga la prichindel sa-l vedem si sa stam un pic cu el.

Danasalo,ai mare dreptate,e tare greu sa te desparti de puiutul tau si sa te intorci la munca,si apoi cand vii acasa sa nu stii ce sa faci mai repede ,curatenie ,mancare,sa te ocupi de copilas,dar asa suntem noi mamicile,trebuie sa le descurcam pe toate copil,sot,casa .....Eu sunt tot timpul cu dorul de puiut in suflet,e foarte greu sa fie departe de tine si sa-l auzi cum te cheama lprin telefon,dar o sa fie si mai greu cand o sa-l aduc acasa si nu o sa am cu cine sa-l las daca doamne fereste se imbolnaveste(merge din toamna la gradi;) ,o sa cautam si noi o tanti care sa ne ajute la curatenie si sa stea cu el in caz de nevoie,eu cred ca asta e cea mai buna solutie ca sa poti sa faci fatza la toate problemele.

Mamicile care sunteti inca acasa cu piticii,bucurati-va cat puteti de aceasta perioada, ca e tare faina:) ,iar fetelor care s-au intors la servici,le doresc multa putere sa treaca peste perioada de acomodare :kiss: .
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde danasalo » Lun Mai 14, 2007 6:14 pm

Salutare fetelor,

Nu mai am timp ca pe vremuri sa va citesc si sa va raspund.
Oricum va doresc numa bine sa poat ajung si io pe terasa cu voi intr-o sara.

Alex e mare...creste vazand cu ochii si incepem sa ne facem planuri de concediu.Prima data fugim un week-end laVAlea Draganului..ca sa vedem cum ne descurcam 3 zile,....apoi luam decizia unde.
Va pup

Dati-mi si voi idei unde putem merge cu copil de 1 an si 3 luni, la mare unde sa poti sa ii faci de mancare...ca io nu is adepta mancarilor la borcanele...Nestle...sincer, si cred ca nici nu ar manca...prea ii place criorba si pireul si carnitza...in gustul lor deplin:) :) :) :) :) :) :) :laugh: :laugh:
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde anca27 » Lun Mai 14, 2007 7:45 pm

Anul trecut, in vara cand inca nu implinise un an, am fost cu copilul in concediu la munte. Si a mancat cu noi la terasele unde luam masa. Fara nici un fel de probleme. Adica ciorbite, pireu, piept de pui la gratar etc. In plus de asta am avut avantaj cu el ca ne serveau repede :silly: ca nu cumva sa se apuce copilul de urlat :laugh: :laugh: .
Si eu zic sa nu umbli cu borcanele dupa tine ca nu are nici un rost. Si oricum nu se poate compara gustul. Unde gasesti o terasa sau un local unde-i lume mai multa puteti manca linistiti. (faza cu lumea multa mi-o spunea cineva in sensul ca in localul respectiv se gateste mult si nu se prea poate altera mancarea - bineinteles ca mai exista si exceptii :angry: ).
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde voichita » Mar Mai 15, 2007 8:37 pm

Desi plina de neajunsuri , pentru mine, revenirea la munca a produs multe schimbari binevenite: am reinceput sa-mi pese de mine:P , sa ma intereseze cum arat si uite asa am reusit sa slabesc cateva kg si sa-mi cumpar lucruri noi! Avand ore , trei zile, dupa amiaza, tati este cel care se ocupa de trei copii pana vin eu la 19-20 si are minunata sansa sa aprecieze si munca mea de sisif de casnica:laugh: Pentru mine weeked-urile sunt de cele mai multe ori mai obositoare decat zilele din timpul saptamanii.(n-am nici un fel de ajutor) dar sunt fericita ca-i am langa mine si-mi lumineaza viata!;)
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde danasalo » Joi Mai 24, 2007 11:22 pm

cIAO Voichita,
Te admir sincer, si te inteleg...pentru ca in weekend, vorba romanului...NUMA RANESC PRINCASA,spal haine si vase, aspir si asez toate cele
Si luni merg la lucru sa ma relaxez:) :sick: :laugh:
Am zis ca din toamna o sa imi iau o tanti sa vine 1 data pe saptamana sa mai aseze si saCALCE, ca nu apuc...zilnic - adica dimineata-calc 1 camsa pentru sot sau o b;luza pt mine...si cred ca o sa am factura CAT CHINA.

No...nu stiu alti cum sunt...da io cand ma gandesc...ca nu mai am vreme de nimik, si ca nu imi mai ajunge apartamentul asta mic sa imi pun toate la loc....:silly: :silly: parca m-am muta la casa....:woohoo: :woohoo:
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde ofe » Sâm Iul 21, 2007 6:56 am

fetelor, de o saptamana am inceput serviciul:( :( :( :(
la vechiul loc de munca nu ma mai puteam intoarce asa ca am fost nevoita sa imi caut altceva. dupa 2 saptamini de cautauri mi-am gasit ceva, dar dupa o perioada asa de lunga de stat acasa e incredibil de obositor si parca creierul nu mai functioneaza la fel:silly: :silly: :silly: :silly:
e foarte greu mai ales ca nu am stat niciodata asa mult plecata de linga maia si cind ajung acasa sunt rupta de oboseala.
sper sa ma adaptez cit mai repede ca altfel....
sa-mi tineti pumnii!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 21, 2007 11:09 am

de ce nu te-ai putut reintoarce la serv?
iti tin pumnii si sa te acomodezi fff repede:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: pt Maia si pt tine
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde ofe » Sâm Iul 21, 2007 12:00 pm

eu la vechiul serviciu am inlocuit o tipa care era si ea in concediu de crestere copil.
merci mult pt incurajari.:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 21, 2007 12:05 pm

ahaaa. credeam ca ti-au facut \'\'figuri\'\'.:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde danasalo » Mar Sep 11, 2007 11:19 pm

Fetelor

Ma bag si aci sa va zik : mi-am luat o tanti care vine 1 data pe sapta sa CALCE!! si mai aseaza hainele ca e ca al VEerdun in casa.
Si neaprat tr sa imi iau casa....:silly:

Ii dau la tanti 50 ron pt 4 ore, e mult??/
Apoi si daca e mult ce drac sa fac, ca nu mai facem fata cu nervii:evil:
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde Raisa » Lun Sep 17, 2007 9:08 pm

salutare, fetelor!!! am intrat si eu in clubul mamicilor care s-au intors la servici.....:whistle:
prima zi a fost linistita si ok, toata lumea draguta si amabila....o sa vad eu ce ma asteapta mai incolo...;)
pupici si spor la munca mamici:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde Rozica » Mar Sep 18, 2007 10:05 am

Raisa unde lucrezi? Ca parca ziceai ca la Iulius Mall, sau am inteles gresit.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:M-am intors la munca..........

Mesajde visualVenus » Mar Sep 18, 2007 4:10 pm

In vreme ce noi fetele putem fi intrinsec manageri buni ;) iata ca baietii trebuie sa dea dovada de aptitudini speciale: :P
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Următorul

Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron