mici atentii pt educatoare,invatatoare

Re:mici atentii pt educatoare,invatatoare

Mesajde cristinuta » Mar Oct 10, 2006 4:56 pm

eu nu sunt de acord cu atentiile !daca e vorba doar de flori e k dar mai mult nu .
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:mici atentii pt educatoare,invatatoare

Mesajde Arin » Mar Oct 10, 2006 8:17 pm

Acu\', daca e sa fim cinstiti cu noi insine (ca sa zic si eu ceva), apoi trebuie sa recunoastem (asa un pic), ca nici unul nu suntem de acord cu \"atentii\" cand trebuie ... date! Insa daca am fi la un loc de munca unde sa avem posibilitatea sa le primim .... nu stiu ??!! Depinde ce numesti si \"atentii\" pe de alta parte! La americani, spre exemplu, intreg sistemul de servicii se bazeaza pe ... \"atentii\". Salariul e minim, insa in functie de cum te porti cu clientul, primesti bacsisul. Si functioneaza. Si de iti vine sa ii crapi capul aluia de te agaseaza cu idiotenii ..... tu ii ... zambesti! Artificial , dar o faci! In Europa in schimb (ex. Franta), nu se da nimic, nicaieri (nici daca esti servit suuuper) (ma rog, poate nu e cel mai bun exemplu, ca aia sunt atat de zgarciti, incat vorba cuiva de acolo: \"daca i-ai pune sa dea inapoi tot ce au luat din colonii, s-ar manca intre ei de vii\")!
Deci chestiunea cu \"datul\" tine si de cultura din care faci parte. Iar noi romanii, am fost si suntem inca , mai darnici, mai putin \"zgarie-branza\"! Inca!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:mici atentii pt educatoare,invatatoare

Mesajde cristinuta » Mar Oct 10, 2006 10:50 pm

ai dreptate arin in ce zici dar pe mine stii ce ma deranjeaza ? gandul ca ar putea sa fie artificiala cu fetita mea pt ca a primit ceva de la mine . si daca o obisnuiesti cu atentii intr-un anumit ritm e posibil ca atunci cand nu oferi sau dai sa isi piarda din amabilitate .o sa vad cand voi fi in cauza . cine stie ?
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:mici atentii pt educatoare,invatatoare

Mesajde blueflower » Mar Noi 13, 2007 7:31 pm

fetelor cati bani ati dat anul trecut pt. cadourile personalului de la gradi pt. sarbatori?
Ce suma v-a fost ceruta? Si cam ce se cumpara? ( din partea parintilor pt. personal ma refer). :kiss:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Anterior

Înapoi la Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron