gradinita raza de soare de pe motilor

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde rodi78 » Mar Sep 15, 2009 5:14 pm

Cele care aveti copii la gradi,ce v-a cerut sa duceti,adica ce analize.Mie mi-a cerut de la medicul de familie si secretie faringiana.
Daca stiti careva,la care policlinica sa merg,daca ati fost careva,caci eu nu mai stiu de anul trecut,nu mai stiu daca i-am facut ori ba.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde arleena » Mar Sep 15, 2009 7:29 pm

secretie faringiana, examen coproparazitologic si foaia cu vaccinurile dela medicul de familie. analizaele l-am facut la laboratorul policlinica grigorescu de pe cl manastur ca e peste drum de noi si am ajuns repede inapoi acasa sa manance. pt secretia faringiana se merge cu copilul nemancat, nebaut.

io am o alta dilema...ne-a cerut sa ducem cana de inox la gradi pt baut apa....unde gasesc??? de 2 zile copilul nu a baut apa la gradi....ca n-are cana:dry: ...si el bea apa destul de multa....
arleena
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iul 12, 2006 2:01 am

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde claualex » Mie Sep 16, 2009 8:17 am

noua nu ni sau cerut analize..decat cel de intarare in colectivitate

arleena,ideea cu cana de inox este cred ca sa nu se sparga gasesti in piata la magazinele speciale de oale si alte chestii
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde rodi78 » Mie Sep 16, 2009 4:31 pm

multumesc de raspuns arleena,dar poti sa-mi spui si cat costa?doar secretia faringiana.
Multumesc:kiss:
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde arleena » Mie Sep 16, 2009 5:17 pm

rodi nu mai stiu exact ca am aruncat bonul, dar ambele au fost 30 lei, una a fost 12 lei si cealalta diferenta, dar nu imi aduc aminte care a fost cat....

am gasit o cana de inox cu farfurie, dar era destul de grea si pt mine....la fel si pretul...31lei. asa ca am luat o canuta din piata cu 1,5 lei din ceva tabla, din aia chinezeasca, care cica e din inox....treaba naspa e ca te innegresti de la ea...si vanzatoarea m-a intrebat daca pt gradi vreau, ca din alea cumpara parintii...dar io ma gandesc cat de bune is pt sanatatea copilului daca se duce de pe ea....si doar am frecat la ea juma de ora si tot te innegresti cand dai cu degetul:(
arleena
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iul 12, 2006 2:01 am

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde claualex » Joi Sep 17, 2009 8:45 am

cam ase e cu chinezariile
sfatul meu este sa cauti canita emailata..este si micuta nu stiu pretul dar tin minte de la nepoata mea ca avea cand era la gradi
aia macar este mai estetic si nu cred sa se ea de pe ea
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde claualex » Joi Sep 17, 2009 8:49 am

rodi suna la laborataor si vezi este cea de pe calea manastur

am gasit doar nr de la cea din grigo insa iti pot spune si ele 0264/585900
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde arleena » Dum Sep 20, 2009 8:05 pm

am inceput gradi cu dreptul si dupa 3 zile s=a schimbat 180 grade....nu stiu ce are ca nu mai vrea sa mearga, plange, se arunca pe jos, nu mananca, nu vrea sa doarma....desi dupa primele 2 zile era asa de incantat ca doarme bine la gradi....
mno io acum am alta dezamagire....cand l-am inscris era vb sa fie in cladirea noua si vineri mi-au zis ca va fi in cladirea veche....dar, acolo e incalzirea cu teracote pe gaz de care am eu oroare....nu stiu cum naiba sa-i zic la directoare ca io nu vreau sa fie copilul in clasa cu incalzire cu teracote....prima intrebare cand l-am inscris a fost daca e incalzire cu calorifere in cladirea noua....
cand eram in faculta am stat pe eroilor in ap unei matusi plecata din tara care avea incalzire cu teracote...mna, pe langa frig am mai avut si cate incidente neplacute ca s-a luat gazu si ca norocul ca n-am sarit in aer...si ce a pus capac(m-am si mutat in camin dupa asta) vecinii de sub mine au murit intoxicatii....io am iesit seara in oras...eram in sesiune si ma durea capul, am zis ca ies un pic sa ma plimb, sa ies cu prietenii...cand m=am intors era salvarea, politia in bloc....cand am auzit ca murisera vecinii intoxicati cu CO era sa pic jos....nu va zic ca am dormit cu geamul intre deschis si cu radiator in priza...nici nu am mai dat drumul la gaz....
nu stiu cum sa o abordez, tre sa merg cu ceva??daca da, cam cu ce??imi dati un pic de feedback??
nu-s linistita din pricina asta... nu stiu ce sa fac???:dry:
arleena
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iul 12, 2006 2:01 am

Re:gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde claualex » Lun Sep 21, 2009 9:46 am

arleena..in legatura cu plansul daca te consoleaza cu ceva..a mea plange si acum cateodata si e in grupa mare..insa asta e nu am ce face...

legat de incalzire cam ai dreptate si mie mi-ar mi groaza si imi de incalzirea pe teracota..nu stiu in ce masura se poate schimba ceva si ce sanse ai daca vorbesti cu directoarea.oricum incercarea moarte nu are si daca nu se poate iti recomnd sa cauti in alta parte ca sa fii si tu linistita in privinta asta.poate mai sunt locuri ca sunt multi parinti care inscriu copii lamai multe gradinite ca sa fie siguri ca au loc.bafta! si sa ne zici si noua:kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde arleena » Mie Sep 30, 2009 11:46 pm

uite ca mi-am facut un pic de timp sa mai scriu aici....
deci am vorbit cu directoarea(care e f draguta si amabila) si mi-a zis ca nu e nicio problema, ca mi-l muta daca vreau....dar....
pana la urma nu l-am mai mutat. deocamdata is ok, ca nu merge incalzirea.....sper dupa ce incepe frigul sa-mi inving eu temerile. sotul m-a tot asigurat ca e in ordine, ca au sobele detector de gaz, sa nu mai fiu asa paranoica. deci pe moment e ok
au mai fost si alte chestii care m-au descurajat sa-l mut in cealalta grupa din cladirea noua si anume:
in grupa mica din cladirea noua sunt copii 2006-2007....deci mai micuti, pe cand in grupa din cladirea veche sunt din 2005-2006. partea proasta e ca fiu-mio nu se joaca cu copii care nu vorbesc....mna, are el o problema, si daca nu ii intelege nu se joaca cu ei....
plus ca l-am tot intrebat in legatura cu educatoarele, care ii plac mai mult pt ca in prima sapt au fost impreuna cele 2 grupe in cladirea veche....
sper sa fi facut alegerea buna...
in rest cu adaptarea inca e in curs...mai plange....dar se va obisnui.....ca n-are ce face :(
arleena
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iul 12, 2006 2:01 am

Re: gradinita raza de soare de pe motilor

Mesajde claualex » Vin Oct 02, 2009 8:26 am

ei.ma bucur pentru voi ca incet-incet va acomodati
stii vorba aia,noi parinti ne facem uneori muult prea multe griji,asa suntem nu avem ce face..
acomodare usoara in continuare
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Anterior

Înapoi la Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron