babysitter

Re:babysitter

Mesajde Ella » Mar Mai 12, 2009 4:07 pm

Te intreb asta ca ne-am dori o colaborare mai indelungata, iar dupa ce ma voi intoarce la servici programul ar fi mai lung, nu doar atat, plus ca eu voi face si garzi...
Si nu as vrea sa mi se obisnuiasca fetita cu cineva, iar pe cand ma intorc la servici sa-mi spuna ca nu poate veni de dimineata pana dupa-amiaza sau seara si sa trebuiasca sa caut pe altcineva
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Mie Mai 13, 2009 2:18 pm

tanti are catre 60!
In aceste conditii poate ar fi mai bine sa cauti pe cineva care este mai deschis si la ore suplimentare si sa stea cu amandoi!
Imi pare rau ca e tare de treaba tanti!
Sigur vei reusi sa gasesti pe cineva corespunzator!
Sa stii ca cu toata teama de necunoscut eu am dat un anunt in piata si m-au sunat o gramada si am avut de unde alege!
Nu imi pare rau de alegerea facuta!

Si poate cineva are nevoie si de serviciile lui Tanti!!!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde dem » Dum Mai 17, 2009 11:16 am

Ioanab, daca tanti a voastra nu-si gaseste exact ce cauta, nu incearca si altceva ? Adica, ceea ce dorim noi: pe cineva care sa stea cu fetita noastra de 9 luni jumate (care e foarte cuminte si fara mofturi) cam 6 ore pe zi - sa nu faca nimic altceva decat sa vada de copil, pana si mancarea acestuia o voi lasa eu pregatita, iar cat doarme copilul treaba ei ce face; dar cat e copilul treaz, dorim sa se ocupe numai de el, sa-i vorbeasca, sa se joace etc. etc. Fetita e activa, dar nu e copil atomic, sa-ti puna rabdarea la incercare.
Nu ne gandeam sa cautam bona decat din toamna, dar discutia de la topicul asta m-a pus pe ganduri. Daca zici ca doamna e asa de buna...
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Lun Mai 18, 2009 8:57 am

Draga Dem, am vorbit cu tanti dar problema e ca nu poate sa ridice prea mult (una din problemele de sanatate pentru care a trebuit sa renunte si la noi....)! Ei asta e.... odata cu varsta apar tot felu!
Sanatate si :kiss:
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde dem » Lun Mai 18, 2009 9:46 am

Multumesc mult pentru raspuns !
O sa lasam atunci pentru toamna campania pentru gasirea bonei potrivite pentru mezina noastra. Pana atunci, mai stau cu ochii pe acest topic.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Lun Mai 18, 2009 1:01 pm

Sigur vei gasi, sa nu iti faci griji!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde dem » Joi Sep 17, 2009 12:48 pm

Bun, a venit toamna iar noi chiar avem nevoie de o bona.
Agentia Samarium, recomandata pe acest forum (si nu numai), nu raspunde la nici un numar de telefon. Agentia Surion are nu stiu ce control, numai saptamana viitoare ne-ar putea ajuta (zic ei).
Daca stiti de vreo persoana potrivita si disponibila, astept sugestiile cu recunostinta (incercam intai asa, prin recomandari, nu am vrea sa luam la rand anunturile din \"Piata\").
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:babysitter

Mesajde claualex » Joi Sep 17, 2009 2:52 pm

din pacate eu nu stiu..dar bafta!poate te ajuta cineva cu vreo recomndare
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:babysitter

Mesajde visualVenus » Vin Sep 18, 2009 4:45 pm

dem, am gasit pe net doua numere de mobil de la Samarium, al carei patron era (si probabil mai este) dna Serdean Adela. Ti-o recomand cu caldura cand am avut noi nevoie, acum doi ani chiar si-a dat interesul. Atunci costa 40 de lei sa-ti aranjeze interviuri cu cateva doamne.

Am fost si la Surion, dar mi s-a parut mult mai profesionista dna Serdean de la Samarium.

Uite un link unde scrie despre ea (si nr. de mobil): http://www.parinti.com/modules.php?name ... c_id=26520

Succes!
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:babysitter

Mesajde dem » Vin Sep 18, 2009 8:55 pm

Multumesc mult; si eu bantui pe alte site-uri de parinti, stiam de referintele de pe parinti.com. Problema e ca am sunat la Samarium pe numerele postate de tine la alt topic despre bone, si nu raspunde nimeni la nici unele (oare si-au suspendat activitatea ?).
Prin Surion am gasit-o noi acum multi ani pe bona Elisabetei si a fost in regula, dar intre timp si-a modificat foarte mult politica financiara, ca sa zic asa (adica, daca as angaja prin ei bona, comisionul pe care ar trebui sa-l platesc ar fi undeva pe la 400 de lei ! E normal sa percepi tarife pentru serviciile oferite, dar totusi...). Daca nu reusim altfel, in ultima instanta om face-o si pe asta.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Sâm Sep 19, 2009 10:27 am

Dem eu am gasit-o pe tanti care este acum la noi pentru Sergiu printr-un anunt lasat pe situl Piata.
M-au sunat vreo 10 persoane chiar am avut de unde sa aleg!
Cred ca si aceasta perioada este foarte potrivita deoarece multe au ramas \"pe liber\" odata cu inceperea gradiniteti..
Si scriind de aceasta imi vine in minte o tanti din parc al carei nepotel a inceput gradinita si m-a intrebat daca nu cunosc pe cineva care ar avea nevoie! Stai ca o sun acuma si iti scriu ce a spus.....nu raspunde... iti las id-ul meu si iti dau numarul ei de telefon!
tanti mi-a placut ca se ocupa de pil si ii povestea si ii canta si in parc mult!
imlesnite
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde dem » Sâm Sep 19, 2009 8:30 pm

Multumesc, Ioanab, cred ca am mailul tau de cand ti-am trimis mai demult o carte online.
Saptamana asta chiar am avut intalnire cu o doamna al carei nepot a inceput gradinita, care sta langa parcul mare din Grigorescu; a fost asa-si-asa, astfel ca o tinem in rezerva.
Un alt aspect: noi putem oferi 700/lei/luna pentru 7 ore de luni pana vineri, numai baby-sitting, fara nici o farama de menaj - dar cand i-am spus doamnei de mai sus pretul, nu a fost foarte fericita; dar la cat au mai ajuns preturile la bone in Cluj, fratilor ?! Ma insel eu si nu e suficient cat oferim ?
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:babysitter

Mesajde Madalinutza25 » Sâm Sep 19, 2009 10:49 pm

Buna fetele,
Am tot vrut sa intru sa va spun de situatia bonelor dar tot nu am avut timp... dar acuma am zis ca intru si gata!
Eu am cautat pentru Vlad, insotitor pentru gradinita(un fel de bona dar mai speciala). Am intrebat peste tot si nu am avut rezultate, si atunci am apelat la agentia Surion. De obicei sunt circumspecta cand vine vorba de agentii, dar va spun sincer ca am fost placut surprinsa! Doamna de acolo foarte draguta, foarte deschisa, si avand in vedere ca eu vroiam ceva mai special, a fost foarte prompta ! Ce mai, mi-a facut o impresie foarte buna! Am vb cu ea si am intrebat-o cam care sunt preturile, si mi-a zis ca sunt in functie de familie, de veniturile familiei, cert e ca sunt familii care platesc ca si anul trecut, adica 8 milioane pe luna pt 8 ore de zi, in care intra si menaj usor, si sunt familii care dau si mai putin de 8 milioane (din cauza CRIZEI), pentru aceleasi 8 ore. Eu am gasit pe o doamna tanara, e psiholog, inca studenta la psihologie speciala, si sunt foarte multumita!
Va doresc sanatate multa la bbei, si sa va gasiti bona perfecta!!!!!
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re:babysitter

Mesajde dianette » Lun Sep 21, 2009 8:29 pm

buna dem,
am o cunostinta, o ruda mai exact care ar fi interesata sa aiba grija de un copil.
eu imi las fata cea mare cu mare drag cu ea. insa fara bani...ca intre neamuri.
o recomand cu drag.
are 47 ani . daca vrei pot sa iti las nr ei de telefon si sa o suni pentru o intalnire sa vezi daca iti place.
dianette
 
Mesaje: 125
Membru din: Vin Apr 13, 2007 12:48 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Lun Sep 21, 2009 9:15 pm

Eu acuma ii platesc 7 mil pentru 7 ore...dar cred ca in curand va trebui sa mai crestem.....habar nu am de unde....
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron