Alegerea unei gradinite private

Alegerea unei gradinite private

Mesajde functii » Mie Iun 27, 2007 9:38 am

buna, fetita mea in toamna v-a face 2 anisori .
de 1 luna suntem in cautare de loc la gradinita.
Am hotarat sa o ducem la o gradinita privata, puteti sa-mi recomandati una????
functii
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 22, 2007 11:08 pm

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde giagirl » Mie Iun 27, 2007 9:49 am

bine ai venit functii (interesant nick;) )depinde daca mai are sau nu pampers, daca mananca singura. la Happy Kids, stiu ca iau si mai micuti, acolo a fost nepotelul meu. Sora mea l-a mutat din cauza mancarii, dar poate s-a schimbat. conditiile sunt ok ca am fost si eu pe acolo (acum 4 ani). de alte gradi nu cunosc...

inca o data bine ai venit:LA MULTE POSTURI!!
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde Ioly » Mie Iun 27, 2007 11:20 am

buna [b:]functii[/b:], si bine ai venit! Nu vreau sa-ti influentez in nici un fel gandirea, dar ma intrebam de ce vrei s-o dai la gradi asa de micuta si mai ales la una particulara. Cu cat platesti la o gradi particulara iti poti permite o bona care sa se ocupe numai de ea.
Baietelul meu cel mare merge la gradi de la 3 ani si 2 luni, acum are aproape 6 si inca imi este mila de el cand trebuie sa-l trezesc dimineata... ce bine ar mai dormi saracutul. Eu nu am optat pentru gradinita particulara pentru ca am o multime de prieteni care au copii mai marisori decat ai mei si au trecut prin experienta gradi parti si au trecut la stat ca nu au fost multumiti de pregatirea educatoarelor...
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde happykids » Mie Sep 16, 2009 9:55 pm

Dragi parinti,

Alegerea cresei, gradinitei sau scolii este un pas foarte important atat pentru parinti cat si pentru copii.

Din acest motiv dorim sa va atragem atentia asupra informatiile vehiculate pe forumurile de discutii intre parinti!

Din pacate, am observat ca anumite persoane din conducerea sau personalul unor crese sau gradinite isi exprima opinii vis-a-vis de institutii de invatamant concurente pe forumurile de parinti, folosind identitati de parinti. Asftel, exista riscul foarte mare ca parinti de buna credinta care citesc mesajele de pe forumurile sa fie fals informati.

Sfatul nostru este ca in momentul in care trebuie sa va decideti asupra unei institutii de invatamant sa realizati un tur al gradinitelor si sa verificati autorizatiile pe care gradinita le are. In acest moment exista mai multe programe pentru copii in Cluj care nu detin nicio autorizatie de la institutiile de acreditare.

Acest tip de atitudine promovata de unele institutii de invatamant ni se pare nepotrivita si deloc benefica imaginii invatamantului particular, mai ales luand in considerare faptul ca acestea educa cetatenii de maine.

Gradinitele particulare autorizate sau acreditate pun un accent foarte ridicat pe calitatea serviciilor oferite si nu merita ca munca lor sa fie astfel descrisa.

Noi consideram ca existenta mai multor alternative pentru copii trebuie sa fie benefica si sa aiba ca rezultat final un sistem de educatie de o calitate mai ridicata.

Federatia Institutiilor de Invatamant Particular Acreditate din Romania
happykids
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 09, 2006 1:32 pm

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde Madalinutza25 » Sâm Sep 19, 2009 10:52 pm

Buna \"happykids\" am si eu o intrebare... copii cu handicap primiti la gradinita dvs?
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde Ioanab » Lun Sep 21, 2009 9:22 pm

Madalinutza, inteleg ca nu doresti o gradi speciala pentru Vlad? O prietena are un baietel cu ceva probleme si stiu ca merge la Betania....am inteles ca e foarte ok!
Stii gradinita?
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:Alegerea unei gradinite private

Mesajde dem » Mar Sep 22, 2009 12:55 pm

O gradinita pentru copii speciali este si Gradinita malteza de pe str. Haiducului, am cunoscut-o pe directoare si pare sufletista.

Cat despre daca Happykids primeste copii deosebiti, asta cred ca trebuie mers si discutat direct cu ei, ma indoiesc ca persoana care a postat mesajul de mai sus mai intra pe acest topic.<br><br>Post editat de: dem, la: 2009/09/22 13:57
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re: Alegerea unei gradinite private

Mesajde Madalinutza25 » Mar Sep 29, 2009 5:21 pm

Fetelor... sunt foarte incantata :D L-a acceptat pe Vlad la Bethania!!!! :wink: ioanab poti vb cu prietena ta care are baietel la Bethania sa ma contacteze? mersi!!! La malteza am fost 2 saptamani mai demult... dar nu mi-a placut... asta e! :roll: vom vedea cum o sa fie!
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re: Alegerea unei gradinite private

Mesajde Ioanab » Mar Sep 29, 2009 7:01 pm

Cu mult drag Mada,
singura problema e ca nu prea intra pe forum. Hai sa vorbim in privat si sa ii transmit numarul tau!
imlesnite@gmail.com
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re: Alegerea unei gradinite private

Mesajde claualex » Mie Sep 30, 2009 10:03 am

mada,ma bucur pentru voi..si acomodare usoara sa ne tii la curent cu noutatile despre Vlad
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca


Înapoi la Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron