Alaptarea si intarcatul

Re:Alaptarea si intarcatul

Mesajde claualex » Sâm Iun 02, 2007 10:28 pm

Ank,eu am inceput cu masa de dimineata,am inlocuito cu iaurt,lapte cu biscuiti,mamaliguta,(ora 8)apoi la ora 10 papa titi,la amiaza supica de legume si felu doi orez sau piure,pe la ora 4 ii dadeam titi,iar la cina ceva usor(depinde ce faceam papa pe moment),la culcare titi.asta la inceput,apoi am ajuns doar la masa de seara cu titi ,peste noapte lapte praf.

acum stiu ca nu e usor,dar chiar daca mai \"gresesti\"se iarta:P incet incet vei renunta la alaptat.

sau mai este varianta simpla-DELOC titi.


succes
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Alaptarea si intarcatul

Mesajde rodi78 » Sâm Iun 02, 2007 11:56 pm

Eu ai dadeam la cata sa suga si dimineata si la amiaz si seara la culcare si noaptea de vreo doua ori,cind l-am intarcat am renuntat la toate mesele deodata,nu stiu cum este bine pe mine si pe sora mea mama asa ne-a intarcat,doar ca amindoua am baut lapte cu sticla pe urma iar larisa si cata nu au mai vrut nici un fel de lapte
Eu zic sa faci cum ti-e tie mai usor ca o regula anume nu cred ca este si cum au zis fetele este bine,poate ca asa o sa bea laptele praf nu ca si copilasii mei:P desi am incercat sa le dau alt lapte si inainte de a-i intarca si nici o sansa:silly:
SUCCES!<br><br>Post editat de: rodi78, la: 2007/06/03 00:57
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Alaptarea si intarcatul

Mesajde Ank » Mar Iun 05, 2007 10:08 am

Multumesc de raspunsuri! Pana la urma am hotarat sa scot cate o masa pe rand, asa ca acu perseverez cu masa de seara - ii dau si cereale cu laptele si doarme pana pe la 4. Deci cred ca nu se satura seara numai cu titi, de-aia se trezea. In uichend trec la scosul mesei de noapte. De aia mi-e cel mai groaza! :pinch:
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Anterior

Înapoi la Nutritie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron