pofta de mancare 2 (sugari) :)

pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde Ank » Mie Oct 18, 2006 9:02 am

Mai mamici si tatici! Voi ati patit asa ceva? Sa intre puiul in greva foamei! Ieri ne-a tinut Anastasia pe jar ca nu a vrut sa manance nimic nimic toata ziua. A mancat la 10 dimineata, apoi ...nimic toata ziulica. Cand voiam sa o pun la san sa manance...parca o ofensam, asa incepea sa planga! Apoi se mai calma si adormea sugandu-si degetelul. Se trezea plina de voiosie dupa vreo ora- o ora jumate, ne jucam, povesteam, apoi incepea sa scanceasca, iar eu credeam ca in sfarsit i-a venit foamea. Ashi! Din nou ofensata plangea, si plangea, adormea sugandu-si degetelul. Si asta s-a repetat de vreo 4 ori ieri. Seara a plans destul de rau, ca deja eram speriati si gata sa sunam doctorul, dar dupa vreo 15 min de plans a redescoperit-o pe suzi si a adormit asa...Dupa vreo ora jumate dormea sugandu-si degetelul asa ca mi-am luat inima-n dinti si am \"chemat-o la masa\". Si...a papat! Bine de tot! S-a trezit cam din 3 in 4 ore azi noapte si a papat. Acu dimineata vesela si :kiss: :kiss: :kiss: si a papat din nou. Pfiu! am avut emotii - ne-am gandit ca poate apar dintzibushii - la fix 4 luni si o zi, ba ca poate o doare urechea....Orice ar fi fost...se pare ca nu mai e. Sa bat in lemn. Sper sa continue ziua la fel de bine!
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde Arin » Mie Oct 18, 2006 3:11 pm

Dupa cele ce povestesti, cred ca aveti niscaiva probleme cu dintii (nu stiu varsta si deci nu stiu in ce etapa va aflati cu eruptia dentara). Cea mai nasoala este eruptia intraosoasa care-l \"racaie\" cate o zi-doua, apoi e liniste si tot asa!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde Arin » Mie Oct 18, 2006 3:12 pm

Sorry, acum am vazut ca ai scris varsta. E posibil si la 4 luni, de ce nu? Cam repede, dar e posibil sa aiba un puseu de eruptie!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde gabi77 » Mie Oct 18, 2006 4:12 pm

si eu zic ca tot de la dintzisori este, dar nu-i musai sa-i si iasa. o pot necaji de pe acum si sa apara colo catre 7-8 luni.
rabdare multa, ca trece si asta:)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde Ank » Joi Oct 19, 2006 8:43 pm

Eh, mersi de incurajari! Intre timp totul a reintrat in normal - a mancat bine si ieri si azi, e din ce in ce mai povestitoare, are deja un repertoriu tare larg de sunete si intonatii :kiss: , pardon asta era la rubrica \"ce ne-a topit inima\":laugh: Dar parca totusi isi cam mananca pumnii... ne asteptam sa zarim un dintzisor. Maine mergem la un control sa vedem ce zice si tanti dr :)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:pofta de mancare 2 (sugari) :)

Mesajde Ioanab » Sâm Oct 28, 2006 10:17 am

Si noi avem perioade din astea...cel mai rau e noaptea ..
a tinut vreo trei saptamani trezit din 2in 2 ore (chit ca pana acu dormea dus toata noaptea) ...
Acum se trezeste doar odata.... si are zile cand mananca si fructele si morcovelele si are zile ca cea de ieri si parca si azi in care nu vrea si pace ... doar tzitzi.....
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am


Înapoi la Nutritie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron