[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - concurs poze

concurs poze

Re:concurs poze

Mesajde sidonia » Mar Noi 28, 2006 9:51 am

Ombun, galeria foto si forumul sunt doua lucruri distincte.

1. Nu reusesc sa inteleg ce vrei sa spui prin \"rautatile de pe forum\". Unora dintre noi ni se par foarte utile discutiile de aici si nu mi se pare ca tonul folosit ar fi rautacios. Din contra.
Tu ai libertatea sa:
- nu citesti daca nu iti place
- nu scrii daca nu ai nimic de spus
Calitatea ta de user nu implica obligativitatea de a consulta forumul.

2. Galeria foto e facuta pentru a ne lauda cu copiii nostri. Fiecare dintre noi este mandru de puiul sau si asa e normal sa simta un parinte. Concursul de voturi este un obiectiv secundar si multi dintre noi nu ii acorda prea mare importanta.
Este adevarat ca unii parinti au identate dubla sau chiar tripla, asa cum este adevarat ca unii parinti isi voteaza proprii copii. Acest lucru e greu de controlat si, fie vorba intre noi, se intampla \"si la case mai mari\".
Ai de ales intre:
- a afisa poza puiului tau si a ignora importanta voturilor, asa cum fac multi dintre noi
- a nu expune poza, daca te deranjeaza atat de mult ce se intampla la categoria respectiva.

Una peste alta, poti sa:
- nu intri pe acest site, daca calitatea informatiei de aici ti se pare ca lasa de dorit;
- incerci sa fii obiectiv in comentarii, daca te-ai hotarat totusi sa fii un utilizator activ
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:concurs poze

Mesajde Raisa » Mar Noi 28, 2006 10:50 am

Ombun, daca nu iti plac linguselile si rautatile noastre, de ce ai scris?????
Eu una prin a spune ca un copil e frumos nu vad o linguseala.:S
Pe acest site nu e numeni obligat sa scrie si sa citeasca.Noi scriem pe acest forum pt a afla parerile si altor parinti in problemele pe care le intalnim. Parerea mea ca daca ti-ai schimba atitudinea, poate ai avea si tu ceva de invatat. :unsure:
Referitor la dubla sau tripla identitate a unor persoane de pe acest site, sincer eu nu am auzit. Dar daca spui tu, care abia de 2 saptamani ai aflat de acest site.:silly:
Si ca sa ma lingusesc putin: multi pupici pt copiii nostrii super frumosi :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

Re:concurs poze

Mesajde Arin » Mar Noi 28, 2006 10:57 am

[b:]ombun a scris:[/b:]
[quote:]buna mamici
sunt noua pe forum
abia am aflat de el de doua saptamani timp in carev-am citit rautatile de pe forum si linguselile care le faceti sub pozele copiilor
am si eu un baietel. poza insa nu i-am puso in galerie fiind ca am aflat ceva:
unele persoane intra in galeria de poze a micutilor cu autentificare [ user] dubla sau tripla chiar
persoana care foloseste mai multe identitati pe acest sait ar trebui banat [exclus] .
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: la toti copii de pe sait.[/quote:]

Fara suparare, dar chiar nu inteleg de ce ai intrat pe forum doar ca sa citesti \"rautatile si linguselile\" scrise de noi!
Nu contest ca exista momente in care, discutiile ajung la puncte mai .... fierbinti, insa , sunt sigur, cei care utilizeaza constant forumul , realizeaza singuri cand \"trec pragul\" si se straduiesc sa aiba un dialog civilizat si , pe cat se poate , util. Sa nu uitam ca in spatele acestor \"username-uri\" stau caractere si oameni extrem de diferiti. Nu cred ca ar putea avea pretentia cineva sa fim permanent la unison (cred ca ar fi groaznic de plictisitor).
Si atunci: ori schimbam opinii diverse, situatie in care vom fi acuzati de \"rautati\", ori avem permanent aceleasi pareri, caz in care, cineva, va citi intr-o buna zi ce se scrie pe acest forum si ne va acuza de ... \"linguseli\"!.

Cat priveste partea cu \"acelasi user, mai multe nume\", poti face asta, doar daca intri pe forum ... o data pe an. Altfel, clar vei fi \"prins\", intrucat , deja am ajuns sa recunoastem unele stiluri, chiar daca respectivul/respectiva nu ar utiliza nici un nume!
Pana una , alta, bine ca ai intrat pe forum, bine ca ai citit, si .... asteptam cat mai multe opinii, indiferent daca ele vor fi pro sau contra , iar daca la unele topic-uri ne vei putea da si cate un sfat ... de ce nu?
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:concurs poze

Mesajde cocodrutza » Mar Noi 28, 2006 4:17 pm

Mersi mult Raisa :) . Ne-ai lamurit in legatura cu \"duminica ora 18\", asta nu stiam :P .
Nu suntem la curent chiar cu tot, pt ca inca cercetam site-ul, intrucat doar de o saptamana suntem in aceasta mare familie.
Multi pupici :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: la toti prichindeii. :P :P :P
cocodrutza
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 23, 2006 2:37 pm

Re:concurs poze

Mesajde ombun » Mar Noi 28, 2006 5:45 pm

am sa va dau raspunsurile la toata lumea sper sa ma intelegeti acum mai bine:

ptr. Voichita: mai intrebat de ce? am scris , ptr. ca nimeni nu a deschis acest subiect si toata lumea scrie cu subanteles cand e vorba de voturi in minus dar nimeni nu are curajul sa scrie cu numele lui si foloseste alte nume sa se ascunda de adevarata lui identitate.
am incheiat cu :kiss: :kiss: :kiss: ptr. copii fiindca ei nu sant vinovati de micile rautati ale parintilor si la urma urmei sant si eu parinte

ptr. Sidonia:decat sa scriu sub pozele copiilor mai bine va scriu voua aici fiindca intro buna zi veti intra pe galeria foto si veti vedea sub multe poze scrise cuvinte care nu v-ar placea si bucura scrise de unele dintre voi dar ascunse sub alta identitate
cu al 2-lea punct sant de acord cu tine.


ptr. Raisa:care ai vrea sa fie atitudinea mea ? nu sant pro sau contra voastra nu am postat inca poza copilului meu dar , cineva o sa se simta \" cu musca pe caciula \" vorba romanului

ptr. Arin : aici am vrut sa ajing, la faptul ca am recunoscut acelasi stil de exprimare pe 2 sau 3 \"username-uri\" in doar 2 saptamani de citit chiar sub toate pozele.
in mare parte vad ca doar tu esti singurul/singura care a observat acelasi lucru ca si mine ma refer aici la identitatile multiple.




sper ca nam deranjat prea tare si ati inteles unde am vrut sa ajung
ombun
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Noi 27, 2006 11:02 pm

Re:concurs poze

Mesajde voichita » Mar Noi 28, 2006 6:01 pm

\"om bun\"pentru mine ramai in continuare foarte greu de inteles. Am senzatia ca sunt intr-un film politist cu schimb de identitati combinat cu unul psihologic cu personalitati multiple! Daca ai citit toate comentariile de sub pozele si ai descoperit ca exista acelasi stil de \"pupici\" sau de \"salutari\" cred ca te afli pe cale sa descoperi pe cei cu dubla identitate.Mai urmeaza sa-i demasti: in public sau doar administratiei! Succes in marea ta descoperire!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:concurs poze

Mesajde mgm » Mar Noi 28, 2006 7:24 pm

:laugh: :laugh: :laugh:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:concurs poze

Mesajde gabi77 » Mar Noi 28, 2006 8:00 pm

:laugh::laugh: :laugh: :laugh:
voichita, ;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:concurs poze

Mesajde Arin » Mar Noi 28, 2006 8:49 pm

[b:]ombun a scris:[/b:]
[quote:]am sa va dau raspunsurile la toata lumea sper sa ma intelegeti acum mai bine:

ptr. Voichita: mai intrebat de ce? am scris , ptr. ca nimeni nu a deschis acest subiect si toata lumea scrie cu subanteles cand e vorba de voturi in minus dar nimeni nu are curajul sa scrie cu numele lui si foloseste alte nume sa se ascunda de adevarata lui identitate.
am incheiat cu :kiss: :kiss: :kiss: ptr. copii fiindca ei nu sant vinovati de micile rautati ale parintilor si la urma urmei sant si eu parinte

ptr. Sidonia:decat sa scriu sub pozele copiilor mai bine va scriu voua aici fiindca intro buna zi veti intra pe galeria foto si veti vedea sub multe poze scrise cuvinte care nu v-ar placea si bucura scrise de unele dintre voi dar ascunse sub alta identitate
cu al 2-lea punct sant de acord cu tine.


ptr. Raisa:care ai vrea sa fie atitudinea mea ? nu sant pro sau contra voastra nu am postat inca poza copilului meu dar , cineva o sa se simta \" cu musca pe caciula \" vorba romanului

ptr. Arin : aici am vrut sa ajing, la faptul ca am recunoscut acelasi stil de exprimare pe 2 sau 3 \"username-uri\" in doar 2 saptamani de citit chiar sub toate pozele.
in mare parte vad ca doar tu esti singurul/singura care a observat acelasi lucru ca si mine ma refer aici la identitatile multiple.




sper ca nam deranjat prea tare si ati inteles unde am vrut sa ajung[/quote:]

Nu ai deranjat cu nimic pe nimeni. Ideea este ca e bine sa te faci inteleasa , pentru a putea discuta despre ceea ce ne/te doare. Cat priveste ceea ce se scrie \"sub poze\", chiar nu are importanta cred eu, asa cum din punctul meu de vedere, nu are deloc importanta cate voturi si cu cate stelute primeste copilul meu! Nu trebuie privita postarea fotografiilor pe site ca un concurs in care daca nu primim voturi ne suparam pe toata lumea! Fiecare cu optiunile lui, cu modul lui de abordare si cu ... \"stilul\" lui de vot (dupa cum il lasa inimioara).
In rest, numai de bine si asteptam sa vedem toti copiii tuturor user-ilor pe site.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:concurs poze

Mesajde ombun » Mie Noi 29, 2006 12:19 am

Nu era vorba de pupici si saluturi era vorba de cu totul altceva si cred ca citesti prea multe romane politiste. citeste celalalt topic cu concurs poze unde cam toate va plangeati de faptul ca vi se voteaza copilasii cu stelute 0, 1 ,2 in minus si tot voi erati de acord sa se excluda cumva acele persoane care fac gestul acesta.Recititi din urma .
Nu acuz pe nimeni eu i-mi exprim ca si voi parerea dar vad ca asta nu va convine cand cineva va zice adevarul. Si da acesta este numele cu care am intrat pe forum si cu care am sa intru poate si pe galerie daca am sa i-mi pun pozele micutului.
Si chiar ar trebui sa faca comentariile in numele lor nu in unele inventate de ele.
ombun
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Noi 27, 2006 11:02 pm

Re:concurs poze

Mesajde Ioly » Mie Noi 29, 2006 9:36 am

draga \"ombun\"... Bine ai venit in randul forumishtilor!
inainte de orice comentariu se face o urare, nu? am lipsit cateva zile de pe forum (pana de curent la rds...? oare?) shi acum am descoperit k ai intrat shi tu... Eshti foarte revoltat(a) de unii, de altzii... vreau sa-tzi spun k pozele copiilor mei sunt de foarte mult timp pe site, inainte cu foarte mult timp sa intru pe forum, am primit comentarii la foto shi inainte shi dupa ce am intrat... Este ceva normal k nu putem fi obiectivi... Fiecare parinte ishi considera copilul cel mai frumos din lume, dar sa ajunga sa se inscrie sub 2 identitatzi.... oare ce ar avea de cashtigat?
Uite! numele meu este chiar Ioly, de fapt Iolanda, dar Ioly imi spun cei din familie, prietenii, colegii etc. numele tau care este? oare nu eshti chiar una/unul dintre cei care folosesc 2 identitatzi? Daca eshti asha de corect(a) te rog sa te prezintzi...
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:concurs poze

Mesajde Ioly » Mie Noi 29, 2006 9:37 am

Am uitat!

pupici la totzi puiutzii!;)
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:concurs poze

Mesajde ombun » Mie Noi 29, 2006 10:24 pm

buna Yoli daca te-ai uita putin in urma ai vedea ca am facut urarea de care zici tu , eu sant Ana-Maria imi pare bine de cunostinta. Asa mi se zice in cercul meu de prieteni \"ombun\" intradevar daca asa zici tu ca pozele tale si chiar tu esti de mult pe forum chiar inaintea mea , dar ma tot intreb atunci , de ce oare ai minus la stelute ? la mai multe poze oare prietenele tale sau amicile tale sa fi facut treaba asta urata? sa voteze in minus? Ma intrebi ce ar avea de castigat cu acea dubla identitate ? poate chiar sa voteze in minus si dupa sa si scrie pe undeva pe la poze. sant tare suparata pe chestia asta . La buna vedere.
ombun
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Noi 27, 2006 11:02 pm

Re:concurs poze

Mesajde Arin » Mie Noi 29, 2006 11:22 pm

Acuma ca sa fim cinstiti,chiar in \"minus\" nu se poate vota!
Si asa, .... un mic pont: cand cineva voteaza \"in minus\", inseamna ca e invidios. Iar daca e invidios inseamna ca are motive! Iar daca motivul e bebe-ul tau ..... inseamna ca poti fi mandru! ;) ;) ;) ;) ;) ;) :P :P :P :P :P :P :P
Hai, lasati-l incolo de \"concurs\"! Stiti care-i cel mai important lucru? Sa fii sanatos, sa ai copii sanatosi si o familie cu care sa te intelegi! Daca mai ai si cativa prieteni (chiar si pe un forum), deja nu ai motive sa te plangi!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:concurs poze

Mesajde gabi77 » Mie Noi 29, 2006 11:42 pm

Mai, om bun, cu astfel de discutii nu ajungem nicaieri. am mai avut p-aci o cristinuta, cu care nu s-a inteles mai nimeni. aici lumea e prietena, ne ajutam, daca putem, daca nu macar nu ne incurcam;) .
eu vreau sa cred ca parintii activi pe forum nu au timp de chestii nasoale, gen dubla identitate si alte rautati. aici mereu ti se iveste ocazia sa dai un sfat sau sa-ti impartasesti din experienta de parinte. sigur aceia cu dubla identitate nu au vreme sa scrie pe forum, pt ca sunt destul de ocupati cu alte cele, adica sa \"saboteze\" si sa dea stelute in minus.daca tu poti sa-i desconspiri pe cei care au dubla identitate, fa-o si pune-i la zid, ca vin si eu sa ma \"rafuiesc\'\' cu ei. si eu sunt indignata, ca am trait experienta stelutelor in minus pe poza baietelului meu, mi-am spus necazul pe forum, m-am eliberat si asta e, ca mai mult nu pot face nici eu si nici macar Admin. nu se poate interzice nimanui sa scrie sau sa voteze. lumea e plina de disperati si plina de rautati, dar asta nu m-a facut sa nu=mi pun poza baiatului in galerie. cui ii place sa-l voteze, sa-i scrie, cui nu-i place ar fi super daca s-ar putea abtine, daca nu se poate si-l face mai fericit sa-i dea stelute minus, ca tot mai multi sunt cei care-l iubesc si-l plac. poate cei care ne-au dat si noua stelute in minus sunt super invidiosi ca baiatul meu e foarte frumos:) . cine stie ce-i in mintea lor???
asa ca, hai sa te vad si la alte topicuri, gen\" ce ti-a topit inima astazi?\" sau \"mos craciun\" sau hai si tu sa ajutam mamicile mai putin experimentate.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Poze

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron