concurs poze

Re:concurs poze

Mesajde mgm » Lun Oct 09, 2006 1:33 pm

Cred ca eu sunt cel mai bun exemplu in acest sens,adica cred ca ni s-au dat voturi de 0 stele sau 1 stea la greu,ca altfel nu imi explic de ce,de cand sunt membru al site-ului(adica de aproape un an),baietii mei nu au castigat niciodata,desi toata lumea zice ca sunt niste draguti.Sa nu ma intelegeti gresit,nu zic ca trebuie sa castige cu orice pret,dar dupa numarul de voturi,nu cred ca exista alte explicatie,decat ca am primit multe voturi de discreditare.:dry:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:concurs poze

Mesajde voichita » Lun Oct 09, 2006 1:47 pm

Eu una nu am nici o asteptare privind concursul acesta ! Le-am postat asa ca sa ne cunoastem mai bine intre noi forumisti si sa ne mandrim cu odraslele noastre dragi. Sincer, avand in vedere modul cum se voteaza ar fi mai corect sa se traga la sorti castigatorul !;)
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:concurs poze

Mesajde Daniela » Lun Oct 09, 2006 6:49 pm

Mgm,ai mare dreptate,copilasii tai sunt foarte frumusei,sigur trebuiau sa iasa castigatori,da ce sa-i faci daca sunt pe forum si oameni de rea credinta:angry: care voteaza cu 0 sau 1 steluta.Si Alex a primit 2 stelute,dar eu stiu ca-i un frumusel de 5 stelute:P ;) .
Nu mi se pare corect sistemul de vot,si nici faptul ca unii sunt castigatori 4 saptamani si altii deloc,desi au multe voturi.TOTI COPILASII SUNT LA FEL DE FRUMOSI SI DRAGALASI SI TOTI AR TREBUI SA CASTIGE,dupa parerea mea.Eu propun ca in fiecare zi sa fie afisata cate o poza ca asa ar fi mai multi copii castigatori, toti sunt superbi si merita sa castige concursul ,nu?:unsure:
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:concurs poze

Mesajde claualex » Lun Oct 09, 2006 9:33 pm

mai fetelor,TOTI COPIII SUNT FRUMOSI,FIECARE E UNIC!!

eeeeeee,ca UNIII,voteaza ca sa fie mai presus si isi voteaza proprii copii cu 5 stelute,e la ordinea zilei.

RUSINE acelor parinti
si eu sunt indignata,nici alexandra nu a iesit castigatoare:( uneori sunt trista,DAR,de ca sa fiu cand nu trebuie sa dovedesc nimanui ca e de 5 stele.prezenta ei in viata noastra dovedeste ca e de 10000000000000000000 de stele.
asa cum a spus si voichita,am pus pozele doar sa ne mandrim cu puiutii nostrii si sa ii cunoastem pe fiecare in parte,in rest...............
sistemul de vot nu stiu exact cum functioneaza,dar parerea mea ar fi:sa ii puna si pe cei care nu au castigat caci vorba aia:voturi are fiecare.
IAR PT CEI CE VOTAZA CU 0 STELE MAI BINE SA SE ABTINA,NU VOTATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blush:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:concurs poze

Mesajde Raisa » Lun Oct 09, 2006 9:51 pm

Pai eu ce sa mai zic mai fetelor,cand azi am avut dovada clara ca cineva a votat-o pe Raisa cu 0 stelute.Am fost pe locul 5 in top voturi si dintr-o data nu mai eram de loc.:angry: Ce parere aveti? Oameni care cred ca daca isi voteaza copilul cu 5 stelute, si pe altii cu 0 vor ajunge departe.Rusine sa le fie. :evil:
Oricum eu stiu ca copilul meu e de................nenumarate stele.:laugh:
Si mai stiu ca nici un copil nu merita asa ceva.Toti copiii din galerie sunt niste frumosi si niste scumpi si nu merita ca nici o mamica furioasa sa-l voteze cu 0 stelute.:kiss:<br><br>Post editat de: raisa, la: 2006/10/10 14:25
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

Re:concurs poze

Mesajde Ank » Lun Oct 09, 2006 10:26 pm

Mgm..chiar nu pricep! Iaca am intrat si eu sa pun voturi la poze ca nu prea am facut asta pana acum :blush: si am dat de pozele cu frumosii tai! Pai o poza are 5 stelute din 163 de voturi!!!!!! Cum de n-a castigat?! Nu stiu eu regulamentul...sau..cum se alege castigatorul?!
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:concurs poze

Mesajde Rozica » Mar Oct 10, 2006 11:06 am

Nici eu nu inteleg cum e cu sistemul asta la concurs, cum se alege. Poate ne explica admin.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:concurs poze

Mesajde gabi77 » Mar Oct 10, 2006 1:16 pm

eu cred ca nu conteaza cate stelute sau cate voturi are o poza ci de cate ori a fost votata o saptamana intreaga. de la sectiunea top vot se poate vedea evolutia pozei. se contorizeaza duminica pe la 18 si cel care a avut cele mai multe voturi si vizualizari acela castiga. nu se castiga cu mai putin de 30 de voturi. cred ca asa sta treaba. daca gresesc admin ma va corecta cu siguranta
mii de :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: pentru totii copilutzii
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:concurs poze

Mesajde adanezu » Mar Oct 10, 2006 2:42 pm

DACA BINE IMI AMINTESC UNDEVA PE UN TOPIC MAI VECHI CITEAM ,SCRIS DE ADMIN CA DACA CASTIGI NU MAI AI VOIE SA CASTIGI TERI LUNI . CA VA CASTIGA CEL CARE ESTE IN TOP VOT DUMINICA SEARA PE LA ORA 18.SI CASTIGA CEL CARE ARE O POZA PUSA CAT MAI RECENT PE SAIT SI ARE UN NUMAR CAT MAI MARE DE VIZUALIZARI (CONTEAZA DACA AI PUS POZA DE 2 SAPTAMANI SI AI 80 DE VOTURI SAU DACA AI PUS POZA CU 2 LUNI UN URMA SI AI TOT 80 DE VOTURI )BINENTELES CA VA CASTIGA POZAPUSA MAI RECENT :) :) :) :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:



DACA AM GRESIT IN FELUL CUM V-AM EXPLICAT .....SA NE SPUNA INCA O DATA DA MAI PE LARG ADMIN:)
adanezu
 
Mesaje: 1302
Membru din: Mie Mai 03, 2006 10:16 pm

Re:concurs poze

Mesajde adanezu » Mar Oct 10, 2006 2:43 pm

VIZUALIZARI SI VOTURI.......SCUZE:P
adanezu
 
Mesaje: 1302
Membru din: Mie Mai 03, 2006 10:16 pm

Re:concurs poze

Mesajde mgm » Mar Oct 10, 2006 8:28 pm

Aha..am inteles si eu acuma cum stau lucrurile...deci daca vii cu o poza si stai si iti votezi copilul timp de o saptamana ca disperatu\' si in acelasi timp discreditezi pozele altora,gataa,ai castigat concursul!!Super!Tot inainte!:evil: Mie nu-mi trebuie un concurs ca sa stiu ca ai mei copii sunt niste scumpi,dar daca tot se discuta despre voturile de 0 stelute,am vrut sa ma lamuresc si eu.Concluzia e,ca daca unii se ocupa cu asa ceva,n-am pierdut nimic si nici nu-mi trebuie sa ma \"lupt\"cu ei.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:concurs poze

Mesajde Arin » Mar Oct 10, 2006 8:32 pm

Ce dragi imi sunteti cand vad cum tineti la \"puii\" vostri fiecare. E absolut normal.
Parerea mea este ca nu are ABSOLUT nici o importanta cine , daca si cate voturi ii da copilului meu. Pana la urma la concursul \"Cine imi e mai drag\" tot el castiga. Saptamanal!
Cand am pus noile poze pe net, am cerut sa fie puse pozele noi pe prima pagina, ca doar asa vedem \"evolutia\". Problema era ca daca pui pozele noi pe prima pagina, pierzi toate voturile acumulate la pozele vechi, pana atunci. \"No\' si ce?\", am zis eu. Nu-i absolut nici o problema, ca doar nu asta e scopul postarii pozelor.
Deci, eu zic , sa nu va framantati pentru asta. Bucurati-va ca sunt sanatosi, sunt ai vostri; cat priveste \"voturile\', lasa ca vine vremea cand o sa \"vi-i voteze\" cateva/cativa (de n-o sa putem numara \"voturile\") si .... dusi o sa fie! Pana atunci sa ne bucuram de ceea ce ne ofera.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:concurs poze

Mesajde admin » Mar Oct 10, 2006 9:37 pm

Subscriu ...

Inc-o data legat de sistemul de vot: cel care voteaza da de fapt o nota intre zero (stelute) si 5 (stelute), astfel ca in final conteaza media stelutelor (a notelor) pentru o plasare cat mai buna in top voturi. Cu alte cuvinte, o poza cu doua voturi poate avea media mai buna decat una cu 200 de voturi. Sigur, normal ar fi ca toata lumea sa-si voteze favoritii cu 5 stelute si sa lase celelalte poze in pace, dar - suntem in Romania (...).
In plus, am luat noi decizia \"politica\" de a declara castigatoare o poza numai daca are minim 30 de voturi (indiferent care are duminica seara o pozitie mai buna in top).

Nu conteaza cat de veche sau de noua este o poza atata timp cat are \"media\" voturilor mai buna. Intr-adevar, daca doua poze au aceeasi medie, cea cu numarul mai mare de vizualizari va fi plasata prima - e normal sa fie asa iar sistemul o face automat.

Din experienta mea, cine isi voteaza cu perseverenta favoritii cu 5 stelute dupa o perioada castiga invariabil.

Una-peste-alta, soft-ul din spatele galeriei foto este nesimtit: nu tine cont de emotiile si dorintele noastre.:)
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:concurs poze

Mesajde claualex » Mie Oct 11, 2006 11:34 am

multumim admin,inca o data pt lamuriri:) :) :)
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:concurs poze

Mesajde lorena » Mie Oct 11, 2006 11:45 am

<br><br>Post editat de: lorena, la: 2006/10/11 12:50
lorena
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 8:41 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Poze

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron