A DOUA SARCINA

Re:A DOUA SARCINA

Mesajde Arin » Joi Iul 19, 2007 10:59 am

Lasati-ma, ca am crezut ca fac infarct zilele astea umbland pe la CAS (sa depun un rahat de concediu de lauzie, de care ne-am fi lipsit, insa fara cele \"42 de zile\" nu poti lua indemnizatia de 2 ani). Ca sa nu mai vorbim de o institutie \"minunata\" , ceva cu \"forte de munca si (culmea) protectie sociala\" in care te trimit de la un ghiseu la altul, dand toti din umeri, nu stie nimeni nimic, iar tu (care ai serviciu) faci spume, gandindu-te ce va zice seful tau (altfel foarte amabil) cand i-ai spus ca lipsesti o ora si dupa trei ore inca nu stii nici macar ghiseul la care trebuie sa mergi! Asta e de fapt problema reala a Romaniei: o serie de indivizi care muncesc si produc valoare si o .... armata de \"altii\" care au rolul (clar si bine definit) de a le baga bete in roate primilor (adica, pana la urma de a trage societatea inapoi cat de mult se poate)! In schimb cea de-a doua categorie are pe birou \"calculatoare\" (inutile intrucat tot hartii trebuie sa le duci si dosare intregi iar hartiile pe care trebuie sa ti le elibereze sunt scrise de mana, deci e clar ca tot ce au ei in (auzi!) \" baze de date\" e nul), au birouri frumoase si mobilier nou (din bani publici) si ... ii doare in cot !!! Si ce-i mai rau ca NIMENI nu zice nimic: sta la cozi si indura! Ba mai mult daca tu faci scandal se uita la tine ca Ion la Mercerdes, gandindu-se \"ce naiba vreasi asta? Daca il supara pe functionar si apoi cand ne vine noua randul asta e nervos, ce ne facem?\"
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Anterior

Înapoi la Indemnizatii, drepturi asociate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron