Locuri de joaca

Locuri de joaca

Mesajde anca27 » Mie Sep 27, 2006 2:48 pm

Stie cineva de ce directie din primarie apartin locurile de joaca pentru copii? CA as vrea sa trimit un mail cu propunerea de a infiinta un loc de joaca pentru copii in zona unde locuiesc. Cel mai apropiat parc este cam la 500 - 700 m de mine. Si cum in jur mai sunt copii mici care ar putea sa beneficieze de jocul acesta m-am gandit sa intreb daca se poate sau nu. Mai ales ca petecul de iarba la care m-am gandit e folosit doar pentru plimbatul cainilor. Scuzati cei care aveti animale de companie - nu sunt impotriva lor dar cred ca sunt mai importanti copii.
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:Locuri de joaca

Mesajde danasalo » Mie Sep 27, 2006 4:08 pm

Buna,
EU iti sugerez sa scrii pe www.domnuleprimar.ro,...ca si o sesizare despre ciini si ca si o [b:]rugaminte la care sa ti se dea raspuns[/b:].
Si eu am reclamat acolo despre curtea interioara de la noi, ca sa vezi draga....noi avem hinti si loc de joaca pt copii, DAR...locatoarii sunt 80% bosorogi ( sa ma scuze cei care nu sunt asa) care sunt rautaciosi, nu lasa copii sa se joace, arunca VAR pe locurile de joaca...si si mai misto: se kaka toate cele 50 de pisici si 20 de ciini ai locatoarilor in curte.

Crede-ma NU exagerez, deja de la PRimarie au venit de 6 ori, si nu le vine sa creada cite pisici sunt. SI CULMEA, NU ESTE LEGE DE PISICI, numa de ciini.

Numa bine
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:Locuri de joaca

Mesajde dem » Joi Sep 28, 2006 9:46 am

Ca sa vezi, Danasalo, sigur suntem vecine, nu cred ca mai este alta curte asemanatoare in Cluj ! Nu putem face vreo cerere semnata de mai multi dintre noi pentru innoirea spatiului de joaca ?
Cu mosnegaraia si pisicile, nu stiu zau ce s-ar putea face, la modul eficient, adica. Cu primii, sa ai gura mai mare ca ei. Cu matzele, chiar nu stiu.
Am un mare respect pentru senectute, avem parinti, bunici, si noi vom imbatrani la randul nostru. Dar varsta nu mi se pare sub nici o forma o scuza pentru nesimtire si pentru lipsa totala de respect si toleranta fata de toti cei care nu s-au mutat odata cu tine in bloc acu\' 40 de ani.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:Locuri de joaca

Mesajde danasalo » Joi Oct 19, 2006 9:36 pm

DEM
Eu stau pe Craiova 28-30, sc 3 ap 52...
Si hai sa ne scriem pe mail..ca sa nu le ocupam topicurileB)
dana.salomie@gmail.com
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Loc de joaca virtual

Mesajde visualVenus » Sâm Noi 01, 2008 9:31 pm

Am dat peste un joc foarte dragut, am stat toti gura-casca si ne-am distrat de minune cand i-am dat drumul. Il atasez aici, sper sa mearga. Nu se instaleaza, doar se copiaza si gata.

In caz ca nu merge sa atasez fisierul, outeti gasi aici jocul: http://www.kloonigames.com/blog/games/crayon
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron