Spre mare cu masina, pe unde?

Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde dicioanacris » Lun Iul 06, 2009 9:39 am

Vrem sa mergem si noi anul acesta cu masina la mare(pentru prima data cu mine la volan).Deci as vrea sa-mi spuneti cateva trasee bune spre mare. Am vrea sa parcurgem drumul in 2 zile ca sa nu fie foarte obositor pentru baieti, am vrea sa dormim undeva pe la jumatatea drumului, am auzit ca la iesire din Brasov este o pensiune,.....va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi. Mentionez ca vreau sa conduc doar pe timpul zilei .
dicioanacris
 
Mesaje: 189
Membru din: Vin Ian 26, 2007 11:34 am

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde rodi78 » Mie Iul 15, 2009 5:28 pm

Mergem si noi la mare cu masina,de drum se ocupa Cipri(sotul)el stie pe unde o ia:P Noi trebuie sa ajungem vineri la ora 18 in Saturn la hotel Cupidon,care ati mai fost cu masina as vrea sa va intreb cum ar fi mai bine sa mergem noaptea sau de vineri dimineata?Mergem cu copii si nu stiu cum as iesi mai bine.
Cine stie,care ati mai fost, cum este plaja si intrarea in mare,la Saturn?
Care une mergeti la mare?nu vine nimeni?eu nu ma intalnesc cu nimeni acolo?:P
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde gabi77 » Mie Iul 15, 2009 11:04 pm

Rodi, concediu placut!!!
noi mergem de cativa ani la saturn, ne place mult, e o statiune de familisti;) am stat la hotel diana, f aproape de plaja, plaja lata si perfecta pt.noi, astia cu copii. zic, excelenta alegere.
noi de 4 ani, plecam noaptea, e mai bine, copilul doarme tot drumul, iar noi suntem varza...pt.sofer e obositor si dezavantajul e ca-s tir-uri multe, dar scapi de aglomeratia de peste zi,de nervi si canicula. anul trecut stiu ca s-a lucrat mult la drumuri si daca era zi, cred ca bolunzeam la stopuri... ce e de retinut, de vinerea pleaca bucurestenii la mare, pe week-end si asta aglomereaza ffff tare traficul. noi am ajuns la constanta la 10 dim si drum de 50 de km, l-am facut in 2 ore:evil: horrorrrrr a fost. faceti cumva sa evitati. si pt.Cipri, sa nu intre pe soseaua de centura a Constantei, ca va capia, e plina de cratere, nu gropi.
in rest, toate bune, creme,apa, soare,plaja, de vis...:kiss: :kiss: :kiss: concediu placut.
noi mergem din 7 aug, la Saturn, daca ne ajuta D-zeu:kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde claualex » Joi Iul 16, 2009 7:38 am

concediu placut fetelor:kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde dianette » Joi Iul 16, 2009 8:55 am

anul trecut am fost si noi in august la saturn, plaja excelenta pentru copii. ne-am dus pe valea prahovei si la fel ca si gabi ne-au terorizat semafoarele din zonele cu lucrari, desi ne-am dus noaptea.

anul acesta am fost deja la mare in iunie la neptun. plaja la fel de frumoasa, intrare la fel de lina.
ne-am dus pe valea oltului tot noaptea si a fost excelent pentru ca am prins autostrazile destul e libere.
la iesire din constanta e o coada foarte mare de masini.
inapoi am venit pe transfagarasan, un am avut parte de un peisaj superb si de o intalnire cu ursul.


drum bun si concediu placut !
dianette
 
Mesaje: 125
Membru din: Vin Apr 13, 2007 12:48 pm

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde giagirl » Joi Iul 16, 2009 9:53 am

fetelor...ca si o curiozitate..cam cat va costa o sapt?
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde rodi78 » Lun Iul 27, 2009 5:43 pm

M-am intors acasa,gata cu balacitul si cu statul la soare,am si inceput serviciul:)
Va multumesc de sfaturi,nu am mai apucat sa va raspund,am plecat joi noaptea spre mare,a fost ok pentru copii,dar pentru noi cam nasol,Cipri tot imi zicea sa dorm dar imi era asa de frica sa nu adoarma si sa patim ceva:( caci am mai trecut prin momente de acestea si nu mai vreau,ne-am oprit pe la ora 4 si am dormit putin.Drumul a fost plin de camioane si destul de multi cu masini mici care mergeau si ei la mare.Tot asa am ajuns si noi in Saturn la ora 10 dimineata,a fost horor din Constanta pana in Saturn,o coloana de masini.....am crezut ca nu mai ajungem,pe cand am ajuns lui Catalin i-a fost rau:dry: am avut noroc ca ne-a si dat camera,nu ne-a lasat sa asteptam pana la ora 18.
Plaja a fost super si apa curata,hotelul era aproape de plaja,seara mergeam in gradina hotelului si mancam si aveam in fiecare seara spectacole cu cantareti si dansatori,a fost super,merita sa mergeti la hotel CUPIDON.
Concediu placut sa aveti Gabi si restul care mai mergeti si sa aveti vreme frumoasa.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Spre mare cu masina, pe unde?

Mesajde rodi78 » Mar Iul 28, 2009 6:32 pm

[b:]giagirl a scris:[/b:]
[quote:]fetelor...ca si o curiozitate..cam cat va costa o sapt?[/quote:]

Pe noi ne-a costat cazarea 13.900mil,camera dubla cu tv si frigider si micdejun,motorina am bagat de 2.900mi si am mai cheltiut cam 12.ooomil,deci in jur de 30.000mil,lei vechi.<br><br>Post editat de: rodi78, la: 2009/07/28 19:33
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron