la voi cum vine Mosul?

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde botagianina » Joi Dec 06, 2007 12:03 pm

ramo-in sfirsit fericita si linistita ca a venit mosul.. [img:]http://www.parinticlujeni.ro/components/com_simpleboard/uploaded/images/38.jpg[/img:]
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde mina » Joi Dec 06, 2007 12:11 pm

bravooooooo!!! Succes pe linie! :laugh: Era si pacat sa pierzi momentul ala pretios cind au savurat cadourile! ma bucur eu de fericirea lor! Ralu mama, ti-a mai trecut buba? :kiss:
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde wella34 » Joi Dec 06, 2007 12:17 pm

sa va traisca fetitele (si baietei) cumintzi si dragutzi si istetzi!
si sa vina Mosul intotdeuna cu muuulte surprize...placute! :kiss: :kiss: :kiss:
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde wella34 » Mar Dec 11, 2007 10:54 am

nu stiu ce se intampla dar pe la noi cam trece Mosul in fiecare zi cu cate ceva... dupa ce in 05.12 nu a venit (si inca nu stim exact daca din cauza faptului ca am fost rea sau era ocupat prin alte parti) incepand cu 06.12 vine in fiecare noapte... adevarul e ca ne-am potolit putin cu \"fitzele\" si suntem mai ascultatoare mai ales ca trebuie sa vina Mos Craciun si am trimis scrisoare cu o lista luuuunga (am decupat din pliantele de la marile hipermarketuri imagini cu ce ne dorim si am lipit pe hartie)... speram sa ne aduca macar cateva de pe lista, pt.ca stim ca sunt multi copii si Mosul trebuie sa duca la toti cate ceva...
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde mina » Mar Dec 11, 2007 11:52 am

Ai dreptate Wella, cam asa e si la noi, desi inca am reusit sa tin ascunse cadourile de mos craciun, ceea ce insa nu inseamna ca in fiecare zi dra nu mai primeste ceva. Eu chiar am o dilema in acest sens: merita sa cheltuim atit pe jucarii cind cu banii aia poate mai bine le-am lua haine sau incaltamine? Cred ca in sinea noastra luam jucariile si pentru copilul din sufletul nostru si implicit pentru bucuria noastra. Pentru mine insa e o mare deceptie sa vad ca se bucura pe moment si dup-aia le lasa balta, sau poate nu e deloc entuziasmata, desi primeste ce vrea. :unsure: Cred ca greseala e a noastra ca-i rasfatam prea tare si ce primesc e considerat ca ceva normal, ce li se cuvine. :dry:
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde wella34 » Mar Dec 11, 2007 11:57 am

noi am cam respectat faprul ca Mos Nicolae vine cu dulciuri... si cum am primit pachete consistente si pline de dulciuri, nu e o problema sa le primeasca pe rand... in ceea ce priveste jucariile, din ce a fost pregatit pt.Craciun un dvd a aterizat in cizmulite :silly: pentru ca erau prea multe discutii in legatura cu acel film (si a auzit Mosul);) ...
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde wella34 » Mar Dec 11, 2007 12:03 pm

ai dreptate in ceea ce priveste rasfatul... dar, care e limita admisa intre dragostea noastra pt.copii si manifestarea acesteia prin \"rasfat\"??? nu e normal, daca putem (si daca nu sa facem eforturi) ca sa le oferim cat mai multe? nu zic ca uneori nu le oferim ceea ce ne dorim noi defapt :laugh: dar face parte din evolutia normala a copiilor ajunsi parinti :evil:
anul trecut mi-a spus ca a primit de la mosul exact ceea ce imi doream eu (casetofon recorder pt.copii cu microfon, roz)... asa no comment mai mult :lol:
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Re:la voi cum vine Mosul?

Mesajde wella34 » Mar Dec 11, 2007 12:29 pm

cat despre dezinteresul aratat pt.jucarii la scurt timp dupa ce le-au primit, iti recomand operatiunea \"punga\": pune mai multe jucarii cu care vezi ca nu prea se joaca undeva deoparte in pungi si scoate pe rand cate o punga cu 5-6jucarii... sa vezi ce se va bucura de ele daca nu le-a vazut demult ;) si apoi... noi deja suntem la al doilea an in care facem curatenie generala la jucarii in nov.si pregatim pachete cu jucarii pt.copii mai saraci... anul acesta chiar a fost un eveniment pt.ca s-au adunat pe langa noi inca vreo 10 copii, prieteni de-ai ei care au venit cu jucarii (vechi dar curate si in stare buna)asa ca am chefuit si noi, parintii si copii, iar pachetele le-am dus la 2 grupe de copii de la o gradinita saptamanala (adica unde copii stau de luni pana vineri:( ) si le-am facut o bucurie greu de descris... deci nu-mi pare rau sa ii dau pt.ca a invatat si ea sa dea mai departe...
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron