targul Materna

targul Materna

Mesajde admin » Mie Oct 18, 2006 9:11 pm

Azi s-a deschis targul Materna - cei care ati fost pe-acolo spuneti-ne o parere, sa stim ce gasim util (sau sa stim cati bani sa luam la noi:laugh: ).
Chiar suntem curiosi, si eu si sotia, ce-i p-acolo - probabil ca o sa mergem sambata, pana atunci colectam impresiile voastre.:)
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:targul Materna

Mesajde claualex » Mie Oct 18, 2006 10:10 pm

bun topic,admin,si eu ma gandeam pe unde sa intreb cine a fost si ce e?
am vazut programul pe site de la 10-18,deci asa trebuie sa ne facem programul dupa targ,adica sa ajungem la expo le la ora 15 sa vizitam tot;)
detalii va rugam cei care ati vizitat deja targul pls:)
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:targul Materna

Mesajde blueflower » Mie Oct 18, 2006 11:50 pm

..mai bine nu:laugh: Azi i-am spus la sotiorul meu sa-si faca un pic de timp liber iar pe soacra-mea, care era libera ca si-a pus termopane:laugh: ,am rugat-o sa stea cu ala micu ca sa am timp si liniste:P ( nu sa tot fug dupa ala micu, mai ales cand vad cate ceva ce ma intereseza ) sa vizitez in voie Materna...Si cand colo...surpriza:woohoo: !!! Doar cateva standuri...2 pt. gradinite, un loc de joaca, unul de ceva haine...si inca cateva. Baby Expo a fost super pe langa ce-i la Materna...
...macar m-am ales eu cu o crema si ceva pufarin de la Feleacu pt. copil:P
...oricum poate se mai imbogateste de la o zi la alta...( poate pe vineri, sambata sa mai vina ceva firme)<br><br>Post editat de: blueflower, la: 2006/10/19 01:02
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:targul Materna

Mesajde GyLaura » Joi Oct 19, 2006 9:34 am

Am fost si noi la expo ieri si pot sa va spun ca am fost tare dezamagita. Am crezut ca va fi ca si la babyexpo, dar nici nu se poate compara. Sunt doar cateva standuri, mai mult cu paturi, mese pt.infasat, carucioare etc, un loc de joaca, haine intr-un singur loc si nu pentru bebelusi. Baietelul meu de 4 ani a fost cel mai dezamagit pt. ca nu erau nici baloane...
GyLaura
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Oct 06, 2006 12:21 pm

Re:targul Materna

Mesajde dem » Joi Oct 19, 2006 11:36 am

Ma alatur corului dezamagitilor. Editia de anul trecut a fost totusi destul de bogata in oferte, dar anul acesta... Si eu, care ma bucurasem ca uite, are si Clujul doua targuri pentru copii pe an, Materna si Baby Expo, cand colo... Nu merita absolut deloc batut drumul pana acolo, arata exact cum a fost descris anterior.
Eu nu inteleg ceva, totusi: pe site-ul Expo Transilvania, la acest targ era o lista destul de mare de expozanti anuntati, ce s-o fi intamplat cu ei ?! Nu-mi fac sperante ca vor mai aparea zilele urmatoare (de fapt nici standurile nu erau configurate \"in asteptare\"), din cate stiu eu cum merge treaba la targuri, se cam profita de fiecare minutzel din zilele alocate.
Chiar m-am suparat !
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:targul Materna

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 12:33 pm

Noi am fost azi,in cautare de carut pt. cel mic,ca cel pe care il aveam s-a stricat...Am gasit un carut acceptabil,pret bun,sper sa ma tina pana la primavara:laugh: In rest...batea vantul pe acolo.E drept ca am fost putin dupa ora 10,dar era pauza totala!!:ohmy: Sunt doua standuri cu carucioare si masute de infasat,scaunele de masina,si inca 2 cu haine,dar slabut,erau niste rochite de fetite,dar din alea vaporoase de vara si la noi vine iarna:laugh:Este ceva loc de joaca,cu topogan mic si balansoar,dar era plin de copiii de la o gradinita,asa ca nici macar pe alea nu s-a dat Cristi. M-am invartit pe acolo,ca doar,doar,si cand colo este o alta expozitie de aparatura medicala,unde standurile erau pline...daca va intereseaza un scaun stomatologic,acolo sa cautati:laugh: :laugh: :laugh: Acuma serios vorbind,ma asteptam la mai mult,chiar eram curioasa de ceva hainite faine,dar bine macar ca am gasit carut.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:targul Materna

Mesajde danasalo » Joi Oct 19, 2006 4:06 pm

Buna la toata lumea,

SI noi am fost ieri dupa miaza cu sotul, ca eu ii \"cint\" de de 2 sapt sa isi faca timp ca foiiooiioio ce o sa gasit ma targ.
:sick: Si ce sa vezi...nimiKKK..decit vorba ta..standurile cu carucioare si scaunele. Macar a fost ceva ce am putut vedea si ne-am si luat un scaun care merge pina la 35 de kg si care dupa ce mai creste pitu...pot sa il folosesca ca si inaltator..

Pai la ce reclama PUTERNCA a fost ma asteptam si io sa gasesca acolo macar 2, 3 standuri de haine, papuci, produse de igiena....scutece...:evil:
Da ..sunt curioasa de ce a zis pentru targ pentru gravide cao salopetica nu am vazut pentru viitoarele mamici...:silly: Na, asta e...tot la Piata Marasti si Mihai Viteazu trebeuie sa binatui.

Va pup si daca nu ati fost nici nu mergeti ca pierdeti vremea...
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:targul Materna

Mesajde giagirl » Joi Oct 19, 2006 6:55 pm

salut fetelor.
intradevar dezamagire totala, si eu sunt expozant. iti dai seama vizitatorii... si eu speram sa-i iau la meli ceva hainite de iarna ca stam mai prost, ca la noi (la primii pasi) e inca vara:whistle:
in prima zi nici n-am imbracat-o nustiucum, ca ii iau de acolo. Surpriza!
intradevar pt haine nu aveti de ce sa veniti. Haideti sa ma vedeti pe mine:silly:
azi a fost au fost deja 4 mamici si ne-am cunoscut.Pt cine nu a citit eu sunt erika de la PRIMII PASI
va astept cu mult drag. si cu surprize.fetele care au fost, stiu.
va pup.
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:targul Materna

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 7:46 pm

Giagirl,tu esti cumva tunsa scurt de tot si roscata?
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:targul Materna

Mesajde claualex » Joi Oct 19, 2006 8:02 pm

buna fetelor,dak aveam timp azi sa citesc pe forum ce e la expo:( nu bateam drumul degeaba.
dezamagita TOTAL
iar pt cei care au organizat expo,si pt cei cvare nu s-au prezentat la standuri sau nu se stie ca a fost RUSINE

ma bucur doar ca m-am intalnit cu fetele,daniela,giagirl-erika salutari si pupici:kiss: :kiss: :kiss:


in concluzie nu mergeti la expo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
astept expo cadouri de craciun,macar ala a fost in fiecare an peste masura asteptarilor mele.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:targul Materna

Mesajde Arin » Joi Oct 19, 2006 10:04 pm

Asa se intampla atunci cand sunt ... trei targuri deodata. Pai cum sa fie Materna de doi lei, cand \"tare-n parcare\" era targul pentru stomatologi. Acolo interes frate, nu ... materna. Asta e motivul, clar! Concluzie: nu are rost sa mergi ca sa vezi cinci standuri goale, unul cu cate ceva si in rest .... nimic!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:targul Materna

Mesajde xania » Joi Oct 19, 2006 10:55 pm

Mare dezamagire.Noi am mers sa vedem ce ne asteapta, cand ne hotaram sa fim parinti si n-am vazut nimic.Un patut cu 12 mil, era de marca si 2-3 carucioare.
Astept babay expo, ca sper ca la anul voi avea bebe.Cand e baby expo?
xania
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Oct 19, 2006 10:06 pm

Re:targul Materna

Mesajde blueflower » Joi Oct 19, 2006 11:09 pm

giagirl ce rau imi pare ca n-am stiut ca vei fi acolo...noi am fost in prima zi, sa nu pierdem ceva:laugh:
claulex eu n-am stiut de targul de cadouri de craciun...cand va fi te rog sa ne anunti si pe noi...:kiss:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:targul Materna

Mesajde tzupi » Vin Oct 20, 2006 11:48 am

sambata vrem sa mergem si noi. Am sperat ca o sa fie multi expozanti ca vine iarna si e cazu sa ne schibam hainutele si ghetutele :P. Din ceea ce am citit pana acum se pare ca o sa fim dezamagiti.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:targul Materna

Mesajde claualex » Vin Oct 20, 2006 1:07 pm

blueflower,nu stiu exact data pt targul \"cadourilor de iarna\",dar aproximez un 15-18 decembrie cu plus minus.cam in aceasta perioada a fost in anii trecuti

vom vedea
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Următorul

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron