Cursuri

Cursuri

Mesajde mgm » Lun Sep 04, 2006 11:29 am

As vrea sa va intreb daca si-a dus cineva copilul la cursuri de inot la bazinul olimpic,daca sunteti multumiti si mai presus daca copilului ii place.M-ar mai interesa la ce alte cursuri ati mai dus copiii si cum va descurcati cu cea mai \"grea\" problema-dusul si adusul la si de la curs.Multumesc.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Lun Sep 04, 2006 11:38 am

sora-mea si-a dus copilul la inot-este un instructor Adi-;) :blush: B)
are vreo 23 de ani si e foarte dragutz.
cu dusul si adusul-bunici, si matusi
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde mgm » Lun Sep 04, 2006 12:49 pm

ce varsta are copilul?face demult?ii place?
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Cursuri

Mesajde visualVenus » Lun Sep 04, 2006 10:40 pm

Eu l-am dus pe cel mare cand a implinit 6 ani fiindca era tare blegut si in cateva luni urma sa intre in clasa I. E cam greu, prima ora. Parintii n-au voie inauntru si ca sa fie siguri ei ca nu intra, au pus in calea lor o baltuta de 1x1m de care nu poti trece fara sa te uzi... Apa le vine pana la gat daca sunt de 6 ani si ei sunt destul de speriati vazandu-se acolo fara mami. Insa si dupa ce trece de prima ora si apoi de inca vreo cateva se obisnuieste si devine un mic \"barbat\" :-)

Pana la urma i-a placut. A mers apoi si in clasa I cu scoala in ambele semestre cate 10 sedinte. Insa n-a invatat mare lucru acolo, atata doar ca nu-i mai e frica de apa si \"stie\" sa \"inoate\" pe sub apa si sa sara bomba.

Cu dusul si adusul... a avut mami grija sa-si ia permisul inainte ;-)
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:Cursuri

Mesajde sidonia » Mar Sep 05, 2006 8:12 am

Nasii nostrii isi duc baietelul la inot la bazinul olimpic si el e foarte incantat. Au inceput tot asa, cand avea vreo 6 ani. Anul asta a fost la mare si nu i-a placut baiatului pentru ca nu a avut loc sa inoate :P De dus si adus... mama, cu masina. E drept ca isi strica cam multe dupa amieze cu asta, dar ea zice ca merita.
Alti prieteni, cu un baietel de 5 ani, l-au inscris la Palatul copiilor, la curs de desen si sunt si ei foarte incantati.
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Mar Sep 05, 2006 9:29 am

chiar daca nu e copil:P , tatal meu merge la calarie la centrul gala, unde a avut loc intalnirea parintilor. Stiu ca acolo se duc si copii cu handicap, deoarece s-a demonstrat ca, calaritul este terapeutic. Cine are masina si posibilitati este foarte benefic pentru copii, deoarece se formeaza o legatura intre copil si calut, si invata sa respecte animalele.
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde ela » Mie Sep 06, 2006 12:44 pm

eu m-am interesat la bazinul olimpic.... mi s-a spus sa astept un pic sa mai creasca (are 4,8 luni) pentru ca apa contine mult clor si ii poate afecta mucoasele...in plus...mie mi-au lasat un gust amar conditiile de acolo.... cu imbracatul si dezbracatul este o adevarata epopee... ca sa nu ma leg de altceva.... dar il voi duce si eu la anul...ca in alta parte ...:( numai daca nu ma mut in alta tzara ;)
ela
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iun 05, 2006 3:04 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Mie Sep 06, 2006 1:29 pm

nu trbuie sa te muti:woohoo:
la anul, sper, deschid eu piscina, si va fi speciala pt nou nascuti si gravide
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde mgm » Mie Sep 06, 2006 1:50 pm

Ela,spune-mi,te rog,mai multedespre ceea ce ai vazut acolo,nu sunt conditii bune?Cine ti-a spus de mucoase?Vreun doctor?Eu chiar azi am fost la Palatul Copiiilor si l-am inscris pe Sebi la dans si inot.Mai imi spunea cineva ce spunea si Visual Venus,si anume ca parintii nu au voie deloc cu ei,nici macar sa-i vada.Eu vreau sa faca ceva folositor,nu sa-i creez fobie de apa,daca antrenorii nu sunt suficienti de intelegatori.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Mie Sep 06, 2006 1:59 pm

intradevar nu te lasa sa intri, dar eu am platit bilet, mi-am luat costum de baie, si am intrat.:P<br><br>Post editat de: giagirl, la: 2006/09/06 15:01
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde carmeliad » Mie Sep 06, 2006 5:07 pm

Eu mi-am dus prima data baiatul la 4,5 ani la baz.olimpic, am vb. cu un instructor daca poate sa faca in particular cu el! Mi-a spus ok, te costa 100.000 lei/ora si ma ocup numai de el! E foarte important primul contact mai serios cu apa (nu ma refer la apa din baita sau o piscina mica). La cursurile care se fac acolo sunt f. multi copii, nu are timp sa la explice la fiecare in parte ce si mai ales cum trebuie sa respire iar copii se sperie iar primul lucru care-l spun cind ies dupa prima ora este: NU MAI VREAU!!!! Deci, dupa ce am facut citeva sedinte in particular, incet, incet, am trecut la grupa. Sa nu va imaginati ca dupa 10 sedinte copilul va sti sa inoate! Trebuie facute mai multe... in functie de copil... dar, parerea mea, nu-l sufocati! E foarte important! El meu acum are 6 ani iar luna august am fost la Bazin aproape in fiecare zi, la categoria avansati si se descurca binisor! In legatura cu conditiile.... hm.... ce sa zic.... suntem in ROMANIA! dar.... e curat, mai avem ceva de lucru la capitolul buna crestere din partea femeilor care cica fac \"ordinea\" acolo in rest, merge! Va doresc succes si eu zic ca merita sa incercati - este cel mai complex sport!
carmeliad
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 11, 2006 2:26 pm

Re:Cursuri

Mesajde ela » Joi Sep 07, 2006 9:58 am

PENTRU MGM Despre mucoase mi-a spus o asistenta care lucreaza acolo..conditile...ce sa-ti spun.... asta depinde si la ce te astepti sa vezi...poate sunt eu prea pretentioasa...mai bine te duci si vezi tu...nu vreau sa-ti faci o parere preconceputa... poate puiului tau o sa-i placa si atunci chiar nu conteaza asta...
Eu am sa mai astept un an....poate ne primeste giagirl la piscina ei la anul ;) si atunci am sa ma duc cu amindoi baietii - ce zici GIAGIRL :)
ela
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iun 05, 2006 3:04 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Joi Sep 07, 2006 10:13 am

iti dai seama ca eu imi dau toata silinta , chiar mai mult. imi pun la bataie casa in care stau ca sa pot finanta proiectul
dar ca sa iti faci o idee, va fi muzica subacvatica, apa isi va scimba culoarea (prin reflectoare speciale subacvatice) pentru mamicile care vin, va exista si o minicresa unde vor putea sa-si lase puiutii, dar vor putea sa-i vada tot timpul,(nu, nu pun camere de supraveghere :P ) incaperea va fi despartita de un geam termopan, de cea a bazinului. Asa vom putea sta linistite
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde giagirl » Joi Sep 07, 2006 1:27 pm

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :blink: :blink: :blink: :unsure: :unsure:
am dat telefon la bucuresti sa fac un pic de spionaj. Exista 2 centre la unul se fac doar cu copii mici, iar la celalalt cu gravide.
cel cu gravide costa 300 euro 10 sedinte, am crezut ca nu aud bine, am mai intrebat o data. atat e.
la cel cu copii e 100 euro 4 sedinte.

VA PROMIT CA NU PUN ASTFEL DE TARIFE !!!!!!

eu am un loc de munca care imi aduce destui bani. Renunt la el, nu ca sa fac bani mai multi, ci ca sa fac ceea ce imi place,chiar daca voi castiga mai putin.<br><br>Post editat de: giagirl, la: 2006/09/07 14:28
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Cursuri

Mesajde ela » Joi Sep 07, 2006 1:35 pm

giagirl, tocmai vroiam sa ma inscriu de pe acum cu baietii mei la inot la tine.... dar acum astept sa vad oferta....:) ...ca la 300 de euro.... ii invat eu in vana :laugh: - glumesc!
Eu iti doresc succes si spor la treaba...cu cit termini tu mai repede cu atit mai bine pt. noi:kiss:
ela
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iun 05, 2006 3:04 pm

Următorul

Înapoi la Optiuni de petrecere a timpului liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron