"Micile atentii" in stanga si dreapta...

"Micile atentii" in stanga si dreapta...

Mesajde Madalinutza25 » Lun Noi 10, 2008 8:31 pm

Buna fetelor,
Am vazut un topic mai vechi si inchis cu acest subiect, si as vrea sa il deschid sa vorbim despre aceste lucruri...
Toata lumea s-a lovit de-a lungul timpului de aceste lucruri, si as dori cateva opinii in aceasta privinta! Eu sunt impotriva spagii, si ma simt foarte frustrata sa observ diferentele care se fac intre mine care nu dau spaga si cei care dau! Voi oferiti ätentii" ? Mai ii las cativa lei postasului, pentru ca e foarte amabil si imi aduce plicurile, sau revista preferata pana la usa, nu mi le lasa in posta ca sa nu mi le fure cineva, si mi se pare foarte dragut din partea lui! Dar vreau sa stiu la educatoare, la doctori, la celelalte institutii publice de ce daca nu oferi o "mica"atentie nu te baga in seama...?!?! Este un sibiect destul de delicat, cel putin pentru mine... Va rog o mana de ajutor....sugestii, opinii
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re:

Mesajde Madalinutza25 » Lun Noi 10, 2008 8:32 pm

Vreau sa stiu si ce tarife sunt... sau in ce constau atentiile? Cafea, ciocolata? Care ce primeste...<br><br>Post editat de: Madalinutza25, la: 2008/11/10 20:34
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re:

Mesajde botagianina » Mar Noi 11, 2008 10:10 am

din pacate asa e in romania deocamdata!daca nu dai nu esti bagat in seama!la doctor,la institutii publice..peste tot unde ai de rezolvat ceva.decat sa stau pe holuri la spital cu copii bolnavi asteptind si asteptand prefer sa dau ceva si sa rezolv din mom in care ajung.Pana nu se schimba sistemul de sus nu vad ce as putea face.Ar trebui sa refuzam toti sa mai dam ca se fie bine si pana cind a fi asta ......dam si dam si dam.......
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:

Mesajde claualex » Mar Noi 11, 2008 10:54 am

din pacate cam asta e sistemul,dai esti altfel privit,nu dai parca nu se uita la fel la tine,in principal tine in invatamant,gadinite,spitale.

eu la educatoare de obicei duceam o cafea sau o cutie de ciocolata,pentru ca consider ca e suficient,nu merita mai mult de atat


apropo de asta,anul trecut am vazut ca sefa grupei stangea bani pt cadou la educatoare si era vorba de 40 lei,din 30 de parinti au dat 10-15,deci jumatatea cealalta,printre care sunt si eu,am considerat suma o aberatie si am dus cadouri fiecare individual
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:

Mesajde Iulia30 » Mar Noi 11, 2008 1:17 pm

Din pacate asa e la noi, trebuie sa dai sa fi bagat in seama. Sunt unele persoane carora chiar imi face placere sa le dau in semn de multumire pentru felul in care se ocupa de fetita mea.
Iulia30
 
Mesaje: 727
Membru din: Dum Aug 12, 2007 9:51 pm
Localitate: Cluj-napoca

Re:

Mesajde Madalinutza25 » Mar Noi 11, 2008 2:27 pm

Da, intr-adevar unora mi-e si mie drag sa le dau, ca au fost foarte dragute, sau pur si simplu simt sa le dau, dar altora... Oricum e frustrant de multe ori !
Madalinutza25
 
Mesaje: 195
Membru din: Joi Mai 31, 2007 3:49 pm

Re:

Mesajde ilonka » Joi Apr 23, 2009 12:10 pm

Buna ziua, am si eu o intrebare.In zilele urmatoare nepotelul meu va fi operat de polipi la policlinica de pe Motilor. Stiti cumva cam care sunt "preturile" pentru opertie?
Multumesc.
ilonka
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 29, 2005 8:20 am

Re:

Mesajde Ioanab » Joi Apr 23, 2009 2:03 pm

Bine ai venit pe forum, Ilonka!
Din pacate habar nu am...poate stiu celelalte fete!
Sanatate!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron