patut din lemn sau textil pliabil?

patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde iza » Mie Oct 03, 2007 12:15 pm

Ce parere aveti , pentru nou nascut care patut ar fi mai bun, cel clasic din lemn sau cele mai moderne din material textil? Eu mai am 8 saptamani pana la nastere si nu ma pot decide. Experenta voastra mi-ar fi de ajutor.Multumesc!
iza
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Aug 20, 2007 5:35 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde Rozica » Mie Oct 03, 2007 2:06 pm

Buna Iza. Mie mai mult mi-a placut patutul de lemn clasic cum arata. E adevarat ca in cel textil nu se loveste dar si la cel de lemn se pot pune aparatori. Avantajul la cel textil este iarasi faptul ca se pliaza ca o geanta de voiaj si poti sa il duci peste tot.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde gabi77 » Mie Oct 03, 2007 2:46 pm

avantaj patutz din lemn, ca e frumos si poti face o camera f. dragutza pentru bebe, se va ridica in picioruse mai usor ca se va tine de barile alea din lemn. eu am de lemn
avantaje patutz pliant, e usor de transportat si daca plecati cu voi e bine sa iei si patutzul bebelui. eu am si din asta.
dar daca ar fi s-o iau de la capat, as cumpara din start patutz pliant.
sper ca am fost coerenta in ceea ce am scris, ca o fac in viteza, ca ma striga baiatu:) . nastere usoara:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde mgm » Mie Oct 03, 2007 4:06 pm

Eu am avut patut gen tarc la amandoi copiii,de fapt acelasi patut.Mie mi-a fost foarte util,si de la inceput am vrut din asta,pt. ca niciodata nu am stat cu grija ca s-ar putea lovi.Si de asta s-a putut apuca sa se ridice,iar la modelul pe care l-am avut noi,copilul putea fi plasat ceva mai sus pana se putea ridica singur in fundulet.Un alt mare avantaj e ca il poti duce cu tine peste tot,fiind pliabil.Patutul de lemn poate se incadreaza mai bine in mobila camerei,sau pot avea si lada de haine dedesubt,sau mai e o smecherie,ca au aparut patuturi de lemn(ceva mai scumpe,e adevarat),care atunci cand creste copilul se poate face pat.Cel mai bine te duci prin magazine sau te mai uiti pe site-uri si te vei convinge singura care e mai bun pt. bebelusul tau.Nastere usoara!:kiss: :kiss:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde iza » Mie Oct 03, 2007 6:48 pm

Va mutumesc fetelor! Cam asa gandeam si eu si deci mi-e cam greu sa iau o decizie ptr ca fiecare are avantaje si dezavantaje. Voi mai vedea.
iza
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Aug 20, 2007 5:35 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde Ioanab » Joi Oct 04, 2007 5:34 pm

Eu am din amandoua dar il folosim pe cel din lemn iar cel pliabil doar cand plecam lele.
Eu optez pentru cel din lemn pentru ca e ma solid iar cand mai crest si ii apuca isteriile sau zbenguielile de tot felul in patut mi se pare mult mai stabil...acum depinde si de bebe ca Toni e furtunos tare si ne trebuie fundatii solide!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde mihamatei » Dum Oct 07, 2007 12:03 pm

:laugh: :laugh: :laugh: cam asa e si Matei! foarte furtunos! de aceea si eu am ambele variante, cel pliant il folosim pentru plecari si nu prea il las sa se joace in el, mi se pare cam fragil. noi cel de lemn l-am primit, dar cred ca as fi optat pentru lemn chiar daca nu-l primeam. ramane decizia ta pana la urma, noi iti dorim succes in alegerea patutului si o nastere usoara!
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde iza » Lun Noi 05, 2007 4:15 pm

multumiri ptr sfaturi, am ales patut din lemn. Intre timp am si nascut , cam devreme in sapt 33, dar acum suntem acasa si suntem ff bine doar ca avem de crescut. Am avut 2100gr la nastere.
iza
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Aug 20, 2007 5:35 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde gabi77 » Lun Noi 05, 2007 9:56 pm

Iza, sa fiti sanatosi si voiosi si mancaciosi:kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde Ioanab » Mar Noi 06, 2007 9:06 pm

Iza, multa sanatate si numai bine!
Va pupacim!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:patut din lemn sau textil pliabil?

Mesajde mgm » Mar Noi 06, 2007 9:43 pm

Iza,felicitari!!!!Sa fiti sanatosi si fericiti!:kiss: :kiss: :kiss:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron