Accidente

Re:Accidente

Mesajde Rozica » Sâm Oct 27, 2007 10:25 pm

Mama cate schimbari pe site... eu nu am mai intrat de mult pentru ca am fost cu Vlad internata la pediatrie II. A avut laringita si insuficienta respiratorie...off multe...si a luat saracu injectii si a facut aerosoli o gramada. Am fost super multumita de spital...doar ca Vladu se plictisea foarte tare si nu mai avea rabdare sa stam. Noroc ca am putut duce cu noi o gramada de jucarii. Acum suntem bine si suntem acasa in sfarsit...i-am cumparat aparat de aerosoli si ii mai fac tratament acasa...mi-e asa de dor sa mai vorbesc cu voi de numa...
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:Accidente

Mesajde gabi77 » Sâm Oct 27, 2007 11:15 pm

:( :( :( :( :(
imi pare rau sa aud ca ati fost asa de bolnavi.
ne-a fost dor de tine si ii doresc lui Vladu, sanatate maxima si tie la fel :kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Accidente

Mesajde mihamatei » Dum Oct 28, 2007 10:28 am

:( :( :( sa va faceti bine si sanatate maxima!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:Accidente

Mesajde Rozica » Lun Oct 29, 2007 6:52 pm

Multumesc mult de tot fetelor.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:Accidente

Mesajde botagianina » Lun Dec 03, 2007 10:16 pm

nici acuma nu sint prea in stare sa va povestesc ,dar incerc....aseara ralu si-a spart caputul...a fugit in camera si nu stiu cum s-a putut impiedica insa a dat fix in calorifer...stiti caloriferele alea vechi cu marginile lor criminale...si acum cind imi amintesc mi se face rau..am ajuns la urgenta unde au cusut-o timp in care eu nu am avut voie inauntru...numai eu stiu ce am simtit cind o auzeam cum ma cheama pe mine ,pe ramo ,pe sora mea.....vaaaaai nu doresc nici la cel mai mare dusman!!azi nu am facut decit sa o pazesc sa nu mai fuga si sa nu se mai loveasca.Abia vineri ii scoate firele...Asta seara am spalat putin parutul cu un buretel cu apa ca saraca era cu singe si rivanol ...nici nu mai pot povestii....cu ramo nu am avut asemenea evenimente si a fost foarte greu ....sa aveti grija daca mai sinteti ca noi cu calorifere vechi,sa le mascati cu ceva ca sint criminale!!!
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Accidente

Mesajde gabi77 » Lun Dec 03, 2007 10:24 pm

:( :( :( Gianina, imi pare tare rau pentru ce a patit scumpa de Ralu. sanatate multa si sa se fac a repede bine:kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Accidente

Mesajde mihamatei » Mar Dec 04, 2007 11:28 am

refacere rapida la printesica! io doresc sa nu aiba nimeni parte de asa evenimente nefericite! :kiss: :kiss: :kiss: la Ralu pe rana sa se vindece repede!
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:Accidente

Mesajde wella34 » Mar Dec 04, 2007 11:34 am

doamne...mi-au dat lacrimile imi imaginez prin ce ai trecut mamico ...sa se faca bine printesa ta, stai linistita ea va uita repede si eu mi-am spart capul cand eram mica, in prima zi cand am iesit afara dupa operatia de apendicita... si am uitat...dar mama isi aminteste si acum:( trebuie sa avem grija, dar uneori o sec.e deajuns ca faca o boacana copii... eu nu am avut asemenea experiente cu jr.mea... si nu doresc la nimeni... va pup si sper sa ne vedem sanatoase ...:kiss:
wella34
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Iul 13, 2007 10:55 am

Re:Accidente

Mesajde botagianina » Mar Dec 04, 2007 1:11 pm

mersi fetelor!Abia astept sa ii scoata firele ca ma inbolnavesc de inima de atita grija sa nu se atinga pe cap sau sa nu isi traga pansamentul....:( :(
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Accidente

Mesajde claualex » Mar Dec 04, 2007 6:39 pm

Gianina,imi pare rau,sincer,pupici pe bubita lui Ralu:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Accidente

Mesajde rodi78 » Vin Dec 07, 2007 12:19 pm

Vai,vai prin ce ai trecut,eu am calorifere de acelea,ca nu le-am schimbat cind am pus centrala,dar sper sa nu am accidente de felul asta,va doresc insanatosire grabnica si multa sanatate.
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Accidente

Mesajde Rozica » Mar Dec 11, 2007 10:23 pm

Imi pare tare rau pt ce ati patit.
Si pe mine saptamana trecuta nu am ajuns bine la lucru ca m-a si sunat asistenta sefa de la cresa, ca pe Vlad l-a muscat un copil de fata chiar de sub ochi, si sa nu ma speriu ca e tare umflat. Dupa o ora m-a sunat prietena mea care e educatoare la gradinita unde e cresa ca si ea il vazuse pe Vlad.Toata am fost buna de nimic. Cand l-am vazut intr-adevar era umflat sub ochi si se vedea urma coltilor. Am crezut ca lee dau in cap la infirmiere...Una din infirmiere a tras de copilul care il musca pe Vladu si care era cu obrazul lui Vladu in gura. In loc sa il prinda de nas sa deschida gura si sa il lase pe Vlad, ea a tras ca muta si copilul ala si-a infipt coltii.
Am fost cu el la urgenta si acuma e ok. Au zis ca nu au ce sa ii faca decat sa astept sa i se desumfle si sa speram ca nu raman urme.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:Accidente

Mesajde botagianina » Mar Dec 11, 2007 11:28 pm

vai,vai!!!!saracutul copilas....cred ca a tras si el o spaima!!!!!!sper sa se faca bine si sa nu aiba urme :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Accidente

Mesajde botagianina » Mar Dec 11, 2007 11:29 pm

vai,vai!!!!saracutul copilas....cred ca a tras si el o spaima!!!!!!sper sa se faca bine si sa nu aiba urme :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Accidente

Mesajde gabi77 » Mie Dec 12, 2007 1:19 pm

:( :( :( Imi pare rau, pt Vladu. pupici multi sa treaca:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron