LA CE VARSTA CRES DINTII

Re: LA CE VARSTA CRES DINTII

Mesajde mdamsa » Mie Dec 16, 2009 6:11 am

nu iti face probleme,la prima mea dsoara i-au iesit pe la 5 luni dar la dsoara cea mica la 3 saptamani i-a iesit primul dintisor, nici chiar dr nu i-a venit sa creada .mi-a spus ca s-ar putea sa ii cada mai repede dar pana in mom acesta nu am avut probleme cu el ,este tot la locul lui.am fost si la stomatolog cand am dus-o pe cea mare dar si dansa ne-a spus acelasi lucru ca e in regula si ca nu e nici o problema ca a iesit atat de repede.
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re: LA CE VARSTA CRES DINTII

Mesajde dianette » Mie Dec 16, 2009 11:28 am

da, pana la urma asta e! e un proces normal desi cam devreme. sper sa nu fie adevarata povestea aia ca daca iti ies dintii mai devreme ii p[robabilitatea mare sa ai probleme.
dianette
 
Mesaje: 125
Membru din: Vin Apr 13, 2007 12:48 pm

Re: LA CE VARSTA CRES DINTII

Mesajde mdamsa » Mie Dec 16, 2009 3:53 pm

dupa cum spuneam dsoarei mele celei mari pe la 5 luni au inceput sa ii iasa dintisorii ,cate 2 deodata asa ca in scurt timp i-a avut pe toti.pana acum ,are 10 ani si nu a avut probleme de genul cariilor,la stomatolog am fost doar la control de doua ori pe an iar de cazut au inceput sa cada doar dupa 8 ani,chiar ne miram ca nu mai cad pe cand alti copii schimbasera deja marea majoritate din ei. e adevarat ca si mananca foarte multe lactate in special lapte si cas sau branza
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re: LA CE VARSTA CRES DINTII

Mesajde claualex » Lun Feb 08, 2010 11:26 am

ei,desi nu avem probleme de gen carii se misca primul dintisor.
Alexandra e fff incantata,ca o asteapta pe zana maseluta :lol:
acum ii tot expic zilnic cum va fi cand va cadea,si cat va trece pana va creste urmatorul.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: LA CE VARSTA CRES DINTII

Mesajde mirela_man » Joi Mar 11, 2010 12:04 pm

La primul la 1 an si 1 saptamana
La al doilea la 8 luni
mirela_man
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Feb 10, 2010 8:32 am

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron