vaccinul BCG

vaccinul BCG

Mesajde admin » Mie Iun 09, 2010 11:52 am

Numele meu este Theodora Guta si am un bebelus de trei luni si doua saptamani. Problema noastra este ca nu am primit, inca , vaccinul BCG. A fost o campanie de vaccinare in Cluj, insa, noua nu ne-a fost administrat vaccinul, deoarece trebuia sa treaca o luna de la vaccinul primit la doua luni. Am sunat mereu la spital pentru a intreba despre acest vaccin, insa, nimeni nu stie cand va fi cumparat e catre stat. De aceea ,va rog, daca cunoasteti parinti in aceeasi situatie , si daca doresc sa cumpere vaccinul (in sensul in care stiu cum sa procedeze, pentru ca nioi nu stim exact ce sa facem), va rog , sa ne anuntati.
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re: vaccinul BCG

Mesajde visualVenus » Vin Iun 18, 2010 6:48 pm

Cred ca medicul de familie ar putea sa te ajute, ai incercat?
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: vaccinul BCG

Mesajde Iulia30 » Mar Iul 13, 2010 4:38 pm

Eu am nascut pe 23 iunie si azi am facut vaccinul BCG la Gine 1. La externare am primit un nr de telefon la care trebuia sa sun pentru programare. Am fost norocoasa ca am sunat ieri si azi am fost deja la vaccin.Am inteles ca se face doar la clinica unde ai nascut, acolo trebuie sa te adresezi.
Iulia30
 
Mesaje: 727
Membru din: Dum Aug 12, 2007 9:51 pm
Localitate: Cluj-napoca


Înapoi la Vaccinari, probleme curente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron