Stomatologi

Stomatologi

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 1:54 pm

Stiti vreun stomatolog bun in Grigorescu in special sau in centru,sau pe unde mergeti voi...?Sa faca treaba buna,sa nu aibe niste preturi astronomice si sa se priceapa sa lucreze si cu copii...Baietii mei nu au probleme cu dintii,dar l-as duce pe Sebi sa se familiarizeze cu ce inseamna dentistul,iar noi adultii sa ne rezolvam problemele.Multumesc.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Stomatologi

Mesajde Arin » Joi Oct 19, 2006 10:09 pm

Ti-as spune eu, insa vorba lui Admin, eu trebuie sa tac fiindca nu pot fi obiectiv!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Stomatologi

Mesajde mgm » Vin Oct 20, 2006 8:02 am

Merci de ajutor.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Stomatologi

Mesajde Arin » Vin Oct 20, 2006 10:06 am

OK, incearca pe Motilor 32, L, Mi, V dupa-masa, Ma, J: inainte de amiaza.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Stomatologi

Mesajde Ank » Vin Oct 20, 2006 8:41 pm

[b:]Arin a scris:[/b:]
[quote:]Ti-as spune eu, insa vorba lui Admin, eu trebuie sa tac fiindca nu pot fi obiectiv![/quote:]
Ahaaa! deci esti stomatolog, Arin? Ca mi se parea mie ca ai ceva formare medicala din ce ai mai scris ;)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:Stomatologi

Mesajde Arin » Vin Oct 20, 2006 8:45 pm

Ceva formare medicala este (ceva mai multa) dar pe un alt domeniu. Stomatolog e .... \"jumatatea\" (unul bun, zic eu;) ;) ;) :P :P . Din toate p-ctele de vedere).
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Stomatologi

Mesajde mgm » Sâm Oct 21, 2006 7:23 pm

Merci,Arin.Acuma sa vad cand mai gasesc si timp.;)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Stomatologi

Mesajde laurici » Mar Dec 19, 2006 10:55 pm

dar dintisorii copiilor nostri cum ii putem ingriji in afara de clasicul spalat pe dinti? puiul meu e f incantat sa se spele pe dintisori . avem , insa , la doi dintisori ceva probleme- ceva depunere tartru sau ...sper sa nu!!!!! cariute. ????? noi vom merge la d-na noastra stomatolog sa vedem care e problema. ma intreb , insa , ce s-ar putea face daca ar fi cariute ? ( are numai 2 ani si 4 luni...)
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:Stomatologi

Mesajde mgm » Mar Dec 19, 2006 11:09 pm

In primul rand-Arin,scuze ca nu am reusit sa ajung unde mi-ai recomandat tu,dar din lipsa de timp,am cautat pe cineva mai aproape de casa.:blush:
Apropo de copilasi-l-am dus si eu pe Sebi la tanti dr.stomatolog,pt. a se familiariza cu cabinetul si ce se intampla pe acolo,si pt. a vedea cum stam,desi dintii lui sunt sanatosi in general.I-a placut atat de mult,incat data urmatoare cand am fost eu,a plans sa il iau si pe el.Bineinteles ca tanti dr. nu i-a facut nimic la dintisori,numai l-a pus 2 minute pe scaun si i-a aratat aparatura.Se pare ca are totusi 3 cariute,dar sunt mici ca un varf de pix.D-na dr. ne-a sugerat sa il mai lasam un pic,sa faca 5 anisori,ca sa stea linistit pt. a-i fi reparate cariutele.Pana atunci ne spalam temeinic pe dinti.;)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Stomatologi

Mesajde laurici » Mie Dec 20, 2006 6:22 pm

am fost deja la stomatolog. nu e carie !!!
dar daca am fi continuat cu biberonul am fi putut ajunge la carie de biberon cum zici tu arin . bine ca am scapat de el.
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:Stomatologi

Mesajde Arin » Joi Dec 21, 2006 4:29 am

[b:]laurici a scris:[/b:]
[quote:]dar dintisorii copiilor nostri cum ii putem ingriji in afara de clasicul spalat pe dinti? puiul meu e f incantat sa se spele pe dintisori . avem , insa , la doi dintisori ceva probleme- ceva depunere tartru sau ...sper sa nu!!!!! cariute. ????? noi vom merge la d-na noastra stomatolog sa vedem care e problema. ma intreb , insa , ce s-ar putea face daca ar fi cariute ? ( are numai 2 ani si 4 luni...)[/quote:]

Sau asa- numita \"carie de biberon\" (probabil)?
Oricum, pana nu este vazut copilul nu se poate da un diagnostic.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Stomatologi

Mesajde anca27 » Dum Iun 17, 2007 10:02 pm

Stie cineva unde are cabinet domnul doctor Radu Campian? Acum 3 ani avea cabinetul pe strada Macului dar cand am sunat sa intreb mi-au spus ca nu mai lucreaza la ei de 2 ani. Nu stiu cum sa fac sa dau de el.
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:Stomatologi

Mesajde julia » Joi Iul 05, 2007 8:17 pm

Eu, cat timp am fost studenta mergeam la studentii de la stoma( de pe Str. Motilor) pt extractii si carii mai mici, dar pt chestii mai complicate mergeam la Dr. Sarhan din Marasti. Mie cel mai mult imi place cum lucreaza Dr. Sarhan cu toate ca e cam scump.

Voi ce ziceti de Dr. Sarhan ?
Ma gandeam sa merg inainte sa raman insarcinata sa-mi rezolv problemele cu dintii pt ca am auzit ca se cam slabesc in timpul sarcinii :(
julia
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Iun 14, 2007 6:18 pm

Re:Stomatologi

Mesajde julia » Joi Iul 05, 2007 8:32 pm

Eu, cat timp am fost studenta mergeam la studentii de la stoma( de pe Str. Motilor) pt extractii si carii mai mici, dar pt chestii mai complicate mergeam la Dr. Sarhan din Marasti. Mie cel mai mult imi place cum lucreaza Dr. Sarhan cu toate ca e cam scump.

Voi ce ziceti de Dr. Sarhan ?
Ma gandeam sa merg inainte sa raman insarcinata sa-mi rezolv problemele cu dintii pt ca am auzit ca se cam slabesc in timpul sarcinii :(
julia
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Iun 14, 2007 6:18 pm

Re:Stomatologi

Mesajde gabi77 » Joi Iul 05, 2007 9:04 pm

si eu am auzit de el ca e f. bun. eu n-am mers la el.
dar foarte bine faci, daca mergi sa-ti rezolvi toate problemele, ca in timpul sarcinii si al alaptarii, dintii te cam \'\'lasa\'\':P
bafta si sa auzim vesti de barza:kiss: :)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Următorul

Înapoi la Medici din cluj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron