medici pediatri

Re: medici pediatri

Mesajde visualVenus » Vin Noi 20, 2009 1:21 am

Am vazut topicul asta si mi-am adus aminte ca demult vroiam sa scriu in el :)

O doctorita pediatra foarte buna, la care si noi am fost in nenumarate randuri, este dna dr. Roxana PETCU.
Dansa are o experienta de zeci de ani (a lucrat la Spitalul de Pneumoftiziologie pediatrica de pe Hasdeu) si are competenta in
- pneumologie pediatrica
- alergologie
- homeopatie
- fitoterapie
Are cabinet in Zorilor, pe str. Mircea Eliade, nr. 2 si o puteti gasi la 0745-515959, 0728-254986.
Noua ne-a tratat nu doar pruncii, dar si pe noi cei mari - de pilda sotului meu i-a dat un tratament oral timp de trei luni, prin care a reusit sa-l scape de o piatra la rinichi de 6 mm. Nici nu a stiut cand a eliminat-o. De atunci au trecut patru ani si piatra nu s-a mai refacut.

Un alt caz de-al dansei remarcabil rezolvat este cel al unei fetite de 6 ani care avea cand parintii au adus-o la dna dr., doar 12 kg! Parintii au adus-o la inceput de mai, apoi ei au plecat in Italia la munca si au lasat-o cu bunicii. Cu un tratament de 3 saptamani, a reusit sa o faca sa ajunga in august la 25 kg.
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Anterior

Înapoi la Medici din cluj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron