ginecologi buni

Re:ginecologi buni

Mesajde ela » Mie Sep 13, 2006 1:28 pm

a....am uitat! Am nascut la Gine I si prima data a stat sotul cu mine pina in momentul expulziei cind a asteptat la usa...dar el l-a vazut primul pe bibi si l-a tinut in brate! A doua oara, nefiind sotul in localitate in momentul mult asteptat am fost cu o prietena care a stat cu mine tot timpul...de la internare pina ce l-au dus pe bibi la nou-nascuti...deci se poate asista la nastere ...se poate chiar filma! Totul depinde de ginecolog si de insotitorul tau - sa fie \"imbracat \" regulamentar (botosei, halat, masca, ..).La mine asa a fost.
ela
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iun 05, 2006 3:04 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Mie Sep 13, 2006 2:05 pm

Ai dreptate ela,totul e sa ai incredere in medicul pe care l-ai ales.nu exista nici unul perfect,toti pot face la un moment dat greseli.Daca nu esti multumit de un medic, ai tendinta sa consulti si parerea altora,ceea ce este o mare greseala.Fiecare iti va spune lucrurile din punctul lui de vedere si ajungi sa te simti mai incurcata ceea ce duce la neliniste.Sfatul meu este sa-ti alegi cu grija medicul si \"sa te tii de el\".
In ce priveste Clinica particulara din Cluj,pot spune doar ce am auzit:nu sunt suficient de bine pregatiti din punct de vedere al aparaturii si al personalului medical pentru situatii de criza.conditiile hoteliere,in schimb,sunt ireprosabile.asta asa a fost in urma cu un an si jumatate.Dar cine stie de atunci poate s-au mai schimbat lucrurile.
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Rozica » Lun Sep 18, 2006 9:58 pm

Buna Amani.\\eu dupa cum iti spuneam am nascut la stanca cu Todea Cezarin si sotul meu a fost prezent. I-a facut poze la Vlad de cum a iesit, a filmat si i-a inregistrat primul plans. A fost super.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Miki » Vin Sep 22, 2006 3:10 pm

Oricui doreste un medic profesionist dar si uman o recomand pe dr. Puscas Mariana. Am avut probleme de la 5 saptamani cu 3 spitalizari la GineI. La primele doua interneri a fost concediu si de fiecare data dupa un tel a venit sa ma vada pe urma ma dadea in grija cuiva care venea zilnic si toate astea fara nici un fel de pretentie nici in prealabil si nici dupa.Acum avem 19 saptamani si am incredere totala in dansa ca vom ajunge cu bine la termen.
O rugaminte poate ma ajutati voi......as dori un filmulet cu bb:kiss: stiti unde se face eco 4D in Cluj si eventual pretul?

Va multumesc si va doresc medic bun si bb-ei sanatosi!
Miki
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Sep 22, 2006 2:58 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde simoade » Mar Sep 26, 2006 11:27 am

ecograf 4D se face la Isox pe strada george cosbuc.
Pretul nu-l stiu, dar daca suni acolo o sa-ti spuna. Cred ca in jur la 1 milion si jumatate
simoade
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 04, 2006 7:38 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Miki » Mie Sep 27, 2006 10:23 am

Multumesc mult......ma voi interesa!
Pupici
Miki
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Sep 22, 2006 2:58 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde muresan » Vin Oct 06, 2006 7:59 am

eco 4d se face la iso-x, dar eu stiu ca este pe eminescu nu pe cosbuc. sau sa mutat intre timp? in februarie pretul era 1.5 mil, dar acum poate s-a modificat. succes:kiss:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde muresan » Vin Oct 06, 2006 8:07 am

eu o recomand pe dna dr Caracostea de la gine 1. nu este ea foarte cunoscuta, dar este un medic f. bun, cu multa rabdare si f. constiincioasa, fara sa ceara nimic. Eu am renuntat la Puscas si Stamatian pt dansa.Asta cred ca spune multe.Oricum cel mai bun medic este cel in care ai incredere si cu care poti discuta orice te framanta.:kiss:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Ank » Vin Oct 06, 2006 11:54 am

Eh, asta e meritul forumului astuia - sa aflii raspunsuri si la intrebarile pe care inca nu le-ai formulat :) Ma gandeam sa caut un alt medic ginecolog, cel cu care am nascut, d-na Puscas, fiind dupa gustul meu, prea putin comunicativa. Pe partea medicala cred ca e o buna profesionista dar sunt genul de pacient care asteapta mai multe informatii, si in cazul in care nu este nici o problema - sa imi spuna si \"ce e bine, nu numai ce e rau\". Asadar...Muresan, tu ce motive ai avut sa renunti la d-na Puscas pt d-na Caracostea? Dc sunt aceleasi...voi merge cu siguranta si eu la ea.
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Daniela » Vin Oct 06, 2006 5:52 pm

Ank,si eu am renuntat la Dr. Puscas tot din acelasi motiv,ca nu-ti spune mai nimic dupa consultatie si de multe ori te lasa in ceata.:unsure: .Nu prea comunica cu pacientele si pe mine in 3 min. ma si expedia din cabinet(cabinetul privat),zicandu-mi ca totul e ok;) .Nu am nascut cu ea,dar dupa nastere am mers o perioada la ea,dupa care am renuntat .Acum merg la Dr.Neamtu Antonia,e o dr. super draguta si poti s-o intrebi orice.Sunt foarte multumita de ea,este la cabinetul Medstar din Manastur si la Gine1.
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde tzush » Sâm Oct 07, 2006 12:36 pm

[b:]alina a scris:[/b:]
[quote:]Am avut in totdeauna o retinere fata de medicii ginecologoi de sex masculin,de aceea am ales o femeie si sunt foarte multumita de ea;este deosebita.Este vorba de Dr.Fulga Florescu,medic la Stanca si are si cabinet particular.[/quote:]

alina draga, dna fulga e super ok. o stiu din surse sigure si am auzit doar de bine. e o reala alternativa ptrcele nemultumite de medicii lor ginecologi;)
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Sâm Oct 07, 2006 5:57 pm

Am descoperit-o pe Dr.Fulga intamplator zic eu,dar de as fi sa nasc 10 copii,tot cu ea as vrea sa-i nasc.Am avut o sarcina cu probleme si ajungeam la cabinetul ei plina de griji,dar reusea intotdeauna sa le risipeasca prin incurajarile ei.faptul ca o vedeam sigura in ceea ce face,cu rezultate pe masura, mi-a dat curaj.Cand a fost sa nasc(mi s-au rupt membranele prematur si nu aveam dureri si mi-a indicat sa astept inca o noapte pana sa-mi provoace durerile in beneficiul copilului),a zis ca isi lasa telefonul deschis peste noapte in cazul in care se intampla ceva sa o sun.Cand a sosit momentul sa o chem pt.nastere,desi nu era in clinica la ora aceea,in 10 minute a fost langa mine.Nu multi medici pun atata suflet in ceea ce fac.O recomand inca odata calduros.
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde muresan » Sâm Oct 07, 2006 7:24 pm

Draga Ank, eu am renuntat la dr. Puscas pt ca era prea expeditiva si nu imi spunea mare lucru la consultatie , desi eu asteptam mai multe detalii. Poate ca este medic bun, dar eu am avut nevoie de un medic care sa aiba rabdare sa-mi raspunda la multimea de intrebari pe care le aveam, mai ales ca este primul copil, iar dr Puscas era intotdeauna prea grabita sa faca acest lucru, desi plateam de fiecare data consultatia. Asa am renuntat la dansa si am ajuns la Stamatian, care profesional este f bun, are rabdare, dar ce nu mi-a placut a fost ca trebuia sa-mi fac programare cu 1-2 luni inainte;), mai era si ffff porcos in exprimare si stiam aproape sigur ca nu o sa vina la nastere. Asa am ajuns la dr. Caracostea la recomandarea secretarei de la cabinetul lui Stamatian, unde profeseaza si ea si m-am \"indragostit\" la prima vedere. Are f multa rabdare, imi raspunde la toate nelamuririle cu mult calm si intelegere, cand am avut probleme m-a incurajat intotdeauna si m-a ajutat f mult,puteam sa o sun la orice ora si pt orice problema si ma lamurea intotdeauna, fara nici o pretentie materiala, iar la nastere nu cred ca putea sa ma incurajeze mai mult nici cea mai buna prietena a mea. Chiar ma invidiau fetele prin spital, ca venea la mine mai des decat tati:P . Dar parerea mea poate fi subiectiva si tu sa nu o privesti cu aceasi ochi. Daca te intereseaza ,nr de tel de la cabinet este 555601, iar cabinetul medical Hator unde o gasesti este langa Hotel Topaz. O mai gasesti la Gine 1.
Iti doresc succes si dc te duci la dansa sper sa te multumeasca la fel de mult ca pe mine:kiss: :kiss: :kiss:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Ank » Dum Oct 08, 2006 9:58 pm

:kiss::kiss:mersi mult de raspunsuri! Acu o sa dau cu banul sa vaz la care din dr astea dragutze sa merg :P Oricum ma simt usurata ca nu sunt numai eu mai capoasa si am nevoie de detalii si informatii...;)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde laurici » Joi Oct 19, 2006 11:57 am

si eu am fost extrem de multumita de DR FLORESCU FULGA .pe vremea aceea nu locuiam in cj si a fost f preocupata de aspectul asta . mi-a propus sa ma interneze cu ceva timp inainte ca sa nu avem probleme dar nu a fost cazul . si acum ne distram si repetam ce imi spunea in timpul nasterii \'\' haideti doamna , foarte bine , inca putin , excelent ...\'\'chiar ea mi-a propus epidurala / peridurala si a fost excelent . in plus sotul meu a fost tot timpul informat in legatura cu starea mea din timpul nasterii . si dupa nastere am sunat-o la orice ora si nu m-a expediat niciodata . era suficient sa ma recomand la telefon si stia f bine despre ce pacienta e vorba si care sunt problemele . spun asta pt ca unii uita repede si numele , restul nu mai zic . eu am mers la ea si pt ca este tanara si in afirmare . am cunoscut paciente care au fost la medici mult mai renumiti si care din diverse motive au absentat la nastere .
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clinici GINECOLOGIE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron