[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - ginecologi buni

ginecologi buni

Re:ginecologi buni

Mesajde mario » Vin Iun 15, 2007 2:20 pm

Eu am nascut cu epidurala ,de fapt asa mi-a recomandat medicul. A fost foarte bine numai ca trebuie sa fii dilatata 3-4 cm. ca sa iti poate face nici mai mult nici mai putin din cate mi-au spus mie. A fost foarte bine nici nu am mai simtit nimic dupa ce mi-au dat epidurala nu ma durut deloc numai ca sunt destul de ingusta in bazin si a trebuit sa se urce dr. cu cotu pe mine ca sa iasa piticu ,atunci a fost putin mai neplacut dar a trecut. sigur si la al doilea o sa vreau epidurala.

Post editat de: mario, la: 2007/06/15 15:58<br><br>Post editat de: mario, la: 2007/06/22 18:12
mario
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Iun 02, 2007 1:49 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde GabiMaier » Vin Iun 15, 2007 3:40 pm

eu am nascut anul trecut la Stanca (Gine II), cu cezariana; nasterea in sine a fost o joaca de copii la fel si recuperarea, insa problema cea mai mare a fostatmosfera din spital, si incompetenta personalului; recomand din tot sufletul la toate doamnele ce se gandesc sa mearga acolo sa se gandeasca de 2 ori...... nu am nimic de reprosat medicului cu care am nascut (Dr Zoolog), insa atmosfera din spital..... sub orice critica, toate asistentele si infirmierele te tratau ca si cand erai un sac in spatele lor, si culmea si eu sunt cadru medical... cred ca si asta mi-a declansat depresia postnatala.... credeti-ma era o relatie intre pacient si cadru medical asemanatoare cu cea dintre detinut si gardian.... Poate nu pentru toata lumea a fost asa dar pentru mine a fost un chin......
GabiMaier
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 2:19 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde ANASTASIA » Vin Iun 15, 2007 6:48 pm

Si pentru mine a fost la fel, in sensul ca dialogul cu personalul a fost aproape zero, de cite ori intrebau ceva eram apostrofata, nici vorba de ajutor. Si eu m-am simtit din acest motiv incapabila sa ma ocup de pitic si total speriata in fata a ceea ce urma. Am avut si ghinionul ca nici una din prietenele sau cunostintele mele apropiate nu avea copii mici si nici nu era gravida, incit fara ajutorul sotului si al pediatrei nu stiu ce as fi facut.
Poate am nimerit eu intr-o perioada in care personalul era mai putin amabil, nu stiu, am dat si eu la toata lumea bani, asa cum se proceda atunci.
ANASTASIA
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iun 12, 2007 9:36 am

Re:ginecologi buni

Mesajde giagirl » Sâm Iun 16, 2007 11:12 am

mare noroc ai avut mario ca ai fost multumita de muresan daniel. eu nu sunt deloc.am fost la el pe parcursul sarcinii, la particular la consultatii, atunci a fost ok.dar cand a trebuit sa nasc, m-a dezamagit de tot. mie mi s-a rupt apa dimineata la 6. la 9 m-am dus la spital, si m-a internat.a mai venit de vreo 2 ori dupa care a plecat. pe la 1-2 noaptea(dupa 20 de ore)l-a sunat moasa sa vina sa-mi faca cezariana ca nu ma dilat-de pe telefonul meu si cu sotul meu de fata- la care raspunsul a fost\"las-o sa se mai chinuie\" si asa a fost. a venit dimineata la 7 si m-a vazut(25 de ore) si m-a lasat asa- eu ma milogem de ei ca si ultimul cersetor sa-mi faca ceva ca nu mai rezist, desi mi-au facut epidurala.la 10 a venit si a zis\"haideti ca rezolvam altfel\"si m-a dus la cezariana.
am nascut, totul a fost ok, ma rog, se purta cu mine de parca eram ultimul gunoi dupa aia. S-a rastit la mine, cand in ziua a 3-a ma apucase plansu (cam ca pe toate-ca e normal).a trecut si asta.

recent m-am intalnit cu cineva care a nascut deodata cu mine, si m-a recunoscut, si a zis ca nu ma va uita niciodata cu ma chinuiam acolo, si le auzea pe asistente cum ziceu\"uite cum sta saraca si se chinuie, si muresan nu vine\"

acum Meli are un an si 10 luni si din cauza travaliului lung are torticolis. adica isi tine capul intr-o parte, si facem kinetoterapie, de un an, dar se pare ca trebuie operata. nu e o operatie grea.dar trebuie anestezie totala. la cate ati auzit si voi, de operatii banale din care copii nu s-au mai trezit din anestezii, ce credeti, cum imi e sufletul?

cam asta e recomandarea mea pt muresan daniel.m-am dus la el fiindca era cel mai bun si cel mai binecotat medic al momentului. acum e cel care cstiga probabil cel mai mult-ATAT.<br><br>Post editat de: giagirl, la: 2007/06/16 12:14
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mario » Sâm Iun 16, 2007 8:46 pm

imi pare rau pt. ce t-i s-a intamplat tie si bebelusului tau. stii cum e despre fiecare dr. se spun si lucruri bune si rele eu zic ca trebuie sa ai si un pic de noroc sau nici nu stiu....eu am avut noroc sa fie totul ok. cu muresan si am fost multumita .sa va faceti bine!<br><br>Post editat de: mario, la: 2007/06/16 21:48
mario
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Iun 02, 2007 1:49 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mihamatei » Lun Iun 18, 2007 11:10 am

eu nu am patit la stanca nimic, ceea ce m-a mirat foarte tare....asistentele au fost mai mult decat cumsecade, desi nu le-am dat un sfant...am dat doar la doctor si la moasa. s-au purtat super bine, in fiecare seara era o asistenta care venea si ne ajuta la muls, cand mi l-au adus pe bebe mi-au explicat cum trebuie sa-l pun la san si cat trebuie sa suga....m-am mirat foarte tare ca au fost asa de serviabile, deoarece o prietena de-a mea care era si medic pe deasupra, a nascut cu trei luni inaintea mea si a zis ca asistetele au fost nesimtite...nu stiu, poate am avut eu noroc? sau are legatura cine ti-a fost medic? si moasa a fost super de treaba... de dr. muresan am mai citit si pe alte site-uri numai lucruri horror! oare cum ii mai rabda pamantul pe oameni de genul asta?...nu se pot numi nici macar oameni, d-apoi doctori!!!!:(
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Arin » Lun Iun 18, 2007 10:27 pm

Draga Giagirl, o astfel de experienta, probabil ca nu te mai poate face sa crezi in nimeni si in nimic. Pacat!

Noi insa, am avut tot norocul din lume cu Dr. Muresan si chiar a mers de fiecare data (ultima data acum 10 zile), totul OK.
Si poate ar mai trebui stiut ceva: chiar si daca vrei sa-i faci cezariana la nevasta, iti trebuie pentru asta acceptul sefului de clinica. Fara sa-l obtii NU INTRI in cezariana! Asta e regula!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:ginecologi buni

Mesajde Gabici » Mar Iun 19, 2007 8:48 am

Eu tot la Stanca am nascut acum 2 ani si a fost totul ok cu exceptia catorva detalii mici: in timp ce eram pe masa de nasteri (cu picioarele desfacute spre usa) cate un doctor sau asistent grabit uita sa inchida usa si taticii nerabdatori sa stie ce se intampla cu sotiile lor isi bagau capul si ghici ce imagine minunata ii astepta :blush:; a doua zii dupa nastere, un doctor tinerel m-a intrebat daca am lapte destul si cand i-am raspuns sincer ca nu prea stiu cat am m-a apucat de sfarc si l-a strans de am crezut ca-mi sar ochii din cap :woohoo:; preferam sa-l am pe sotul langa mine in timpul nasterii, dar nu l-au lasat :(
Lasand gluma la o parte, ma ingrozesc lucrurile pe care le-ati descris, sper sa nu trec niciodata prin asa ceva. Cum a spus si mihaimatei, la Stanca si cu mine s-au comportat foarte frumos asistentele, nu m-au lasat sa ma dau jos singura din pat cand m-am dus prima oara la WC, mi-au aratat cum sa alaptez, cum sa-l schimb pe bebe si mi-au dat sfaturi cum sa-l ingrijesc dupa ce il duc acasa.
Doctorita mea a fost Renata Nicula de care am fost foarte multumita si tot cu ea voi naste si de data asta.
Gabici
 
Mesaje: 101
Membru din: Joi Mai 18, 2006 10:05 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Rozica » Mar Iun 19, 2007 10:35 am

Si eu am nascut acum 1 an si 9 luni la stanca cu dr todea cezarin si a fost super. Travaliu usor pentru ca mi-a facut epidurala, am simtit doar expulzia. Am vorbit la telefon non stop, sotul a fost langa mine si i-a facut poze si la filmat pe bebe de cand a iesit. Au fost langa mine sotul, doctorul, moasa, asistenta copii, inca o asistenta si o infirmiera. Toti ma incurajau si vorbea super frumos cu mine. In salon am fost 4 mamici. Am avut baie proprie super curata. Ajutor de la asistente si infirmiere care au fost toate foarte dragute. Ne-au aratat cum sa ii schimbam, cum sa alaptam. Ne ajutau sa mergem la baie. Medicul venea de 2 ori pe zi. Eu am fost foarte multumita. Nota 10.


Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde voichita » Mie Iun 20, 2007 6:02 am

Rozica , avem aceeasi bune experienta cu Todea!:) Si mie mi-a placut de el, chiar ma stresa cat de des aparea in salon sa vada ce fac!;) Glumet si foarte cald omul....
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mihaela1979 » Lun Iul 02, 2007 10:16 pm

Salutari tuturor.Intru si eu in marea voastra familie si vreau sa va recomand un dr.super,super,super si anume Dr.Dan Sprinjan de la Stanca.Eu am nascut cu el pe 18 decembrie 2006, dupa examinarea din fiecare luna.Cu mine sa comportat excelent din toate punctele de vedere:) iar sederea mea in spital 5 zile a fost una cu adevarat usoara din punct de vedere medical.
Va pupik si apelati cu incredere,nu veti avea regrete.
mihaela1979
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mai 19, 2006 11:08 am

Re:ginecologi buni

Mesajde mihamatei » Mie Iul 04, 2007 3:18 pm

bine ai venit, mihaela1979! te primim cu drag in marea familie a mamicilor relaxate! poate vei putea sa vi si tu la intalnirile noastre aproape lunare. in ceea ce-l priveste pe Dan Sprinjan, eu nu am nascut cu el, dar l-am intalnit in fiecare zi si mi s-a parut un om fain, am vazut cum se purta cu pacientele, cum le explica pe indelete tot ce voiau sa stie, si de aceea l-am apreciat, cu toate ca nu il cunosc personal. am auzit doar lucruri bune despre el. e drept ca nu e un medic foarte cunoscut si poate de aceea inca ii place ce face, nu e atat de ocupat incat sa devina superficial. eu am nascut cu dr. Sbarciu, care mi-a fost recomandat de o prietena si am fost multumita de el; chiar daca e destul de solicitat s-a ocupat de mine si nu m-a neglijat. inca o data, bine ai venit! :kiss:
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Mie Iul 04, 2007 4:36 pm

Buna fetelor,am si eu o intrebare:a nascut cineva de curand la Stanca?M-ar interesa cum sunt acum conditiile,daca pentru bb sunt acceptate haine de acasa pentru perioada spitalizarii,sau tot cu cele de-ale lor ii imbraca,poate asista si sotul la nastere sau nu.Urmeaza sa nasc cu Dr.Florescu,teoretic in septembrie(am toate simptomele de nastere prematura,pe prima la fel am nascut-o) si as vrea sa stiu daca s-a mai schimbat ceva de acum 2,5 ani pe acolo. Multumesc.
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mihaela1979 » Joi Iul 05, 2007 12:40 pm

Buna Alina.Eu am nascut in dec.anul trecut la Stanca.Informatiile pe care tu vrei sa le stii eu pot sa ti le spun doar ca s-au intamplat anul trecut.Sotul meu nu a avut voie in interiorul salii de nastere,dar afara la usa a stat tot timpul si cand inimioara mea s-a nascut moasa a iesit afara cu ea si ia aratat-o.Hainute pt.copii nu ai voie sa duci,pt,ca clinica imbraca copilul inca din momentul nasterii cu hainele lor.Ce haine iti trebuiesc sint hainele cu care bb tau va iesi din spital.In rest stii scutece(cat de multe)servetele umede si nu uita picaturile pt.colici:laugh: ,apoi hainele pt.tine si ....Te pupik si bafta multa,nastere usoara si sa ne auzim cu bine.Eu una iti tin pumnii.:)
mihaela1979
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mai 19, 2006 11:08 am

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Joi Iul 05, 2007 1:13 pm

Multumesc pentru promtitudinea cu care ai raspuns.Se pare ca nu prea s-a schimbat nici o regula la clinica,dar bine ca nu te tin mult pe acolo.Va doresc sanatate tie si bb tau.Merci de urarile de bine.Da Doamne sa fie bine.:kiss: :kiss: :kiss:
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clinici GINECOLOGIE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron